„Żółte kamizelki” nie ustępują. Rośnie skala protestów po przerwie świątecznej

Manifestacja żółtych kamizelek / By Obier - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74483210

  

Ruch "żółtych kamizelek", podzielony w związku z decyzją wystawienia kandydatów w majowych wyborach europejskich, mobilizuje się od nowa w kolejną sobotę.

Jak pisze AFP, wyzwaniem dla ruchu jest to, aby pozostał widoczny i słyszalny na ulicy, w sytuacji, gdy próbuje się tłumić gniew jego członków poprzez ogłoszoną przez prezydenta Emmanuela Macrona "wielką debatę narodową".

W ciągu ostatnich dwóch sobót w tradycyjnych protestach wzięło udział w całej Francji 84 tysiące osób i wydaje się, że protesty nasilają się po przerwie świątecznej i noworocznej. Dzisiaj demonstranci będą rozproszeni na czterech marszach zgłoszonych w prefekturze.

Rano na Polach Elizejskich zebrało się już około 150 "żółtych kamizelek". Beszir Mahroug, 42-letni elektryk z Paryża, przybył na protest 11. raz, gdyż, jak mówi, "nic się nie zmieniło. Chcemy zwiększenia zagwarantowanej płacy minimalnej (SMIC) i nie zatrzymamy się, dopóki jej nie otrzymamy. Będziemy wracać tu w każdy weekend".

Ruch "żółtych kamizelek" ogłosił w ubiegłym tygodniu, że wystawi swoich 79 kandydatów w wiosennych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według sondaży wynika, że ich lista wyborcza znalazłaby się na trzecim miejscu, za prezydenckim ugrupowaniem Republiko Naprzód! (LREM) i Zjednoczeniem Narodowym (dawniej Frontem Narodowym) Marine Le Pen.

Według analityków przyczyni się to do odebrania głosów skrajnej prawicy i lewicy, co ma doprowadzić do poprawy pozycji partii prezydenta Macrona. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Homoseksualiści przymuszani do przyjęcia ideologii LGBT? „Straszy się ich wykluczeniem”!

  

Homoseksualiści są przymuszani do przyjęcia ideologii LGBT, bo "inaczej nie będą nigdzie"? Zdaniem Tomasza Sakiewicza "straszy się ich resztą społeczeństwa oraz tym, że będą wykluczeni nawet ze społeczności homoseksualistów". - Dotyczy to tych homoseksualistów, którzy nie chcą przyjąć ideologii LGBT i którzy mają swoje poglądy, niezależne od swoich skłonności - mówił na antenie Telewizji Republika.

Zdeklarowany homoseksualista publikujący na platformie You Tube pod nickiem Jakuboski76, wyraźnie sprzeciwia się manifestacjom takim jak marsze i parady równości. Dlaczego?

Jak się patrzy na różnego rodzaju działalności pod przykrywką - pod firmą - LGBT... Same marsze równości jest to nic innego, jak działanie na szkodę wizerunku homoseksualistów jako takich. Marsz równości i ja - homoseksualista. Czy to w jakiś sposób ubogaca mój wizerunek? Wręcz przeciwnie - szmaci go i to strasznie

- mówi w nagraniu.

Nie chcę być kojarzony z tym wszystkim. Nie lubię różowego koloru, nie lubię spędów w piórkach. Nie podoba mi się to, ja się z tym w ogóle nie utożsamiam, nie biorę w tym udziału, nie zachowuję się tak. Nawet w czterech ścianach, kiedy nikt nie widzi. Robię inne rzeczy, których nie powinno się pokazywać publicznie, ale robię to w moich czterech ścianach i mam do tego pełne prawo. Robię to w prywatności, nie upubliczniam z tego ani filmów, ani zdjęć

- wykazuje. 

[polecam:https://niezalezna.pl/280803-nie-lubie-spedow-w-piorkach-homoseksualista-kpi-z-parad-rownosci]

Ta postawa stała się jednym z tematów programu redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, w którym mówił o tym, że homoseksualiści są przymuszani do przyjęcia ideologii LGBT, bo "inaczej nie będą nigdzie".

Straszy się ich resztą społeczeństwa oraz tym, że będą wykluczeni nawet ze społeczności homoseksualistów. Dotyczy to tych homoseksualistów, którzy nie chcą przyjąć ideologii LGBT i którzy mają swoje poglądy, niezależne od swoich skłonności

- mówił. 

Terror, zdaniem naczelnego "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie", jednak zaczyna być coraz poważniejszy.

Kwestię skomentowała Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Trudno się nie zgodzić z podobnym punktem widzenia, które odczytuje sprawy związane z LGBT jako promocję określonej ideologii. To od razu mi się kojarzy z akcją zamieszczania w "Gazety Polskiej" konkretnej naklejki. Nie miałam wątpliwości, ze chodzi o "stop" określonej ideologii LGBT, która jest światopoglądem dla wielu zwyczajnie niebezpiecznym

- stwierdziła.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl