13-latka mistrzynią Stanów Zjednoczonych w łyżwiarstwie figurowym

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/manfredrichter

  

Alysa Liu została w Detroit najmłodszą mistrzynią Stanów Zjednoczonych w konkurencji solistek w łyżwiarstwie figurowym. 13-letnia zawodniczka, debiutująca w imprezie seniorskiej, wykonała m.in. potrójnego axla.

Ten najtrudniejszy z potrójnych skoków wykonała w programie krótkim, co zdarzyło się po raz pierwszy w mistrzostwach USA. W dowolnym zaliczyła aż trzy potrójne axle, czego nie notowano dotychczas w rywalizacji kobiet w żadnych zawodach.

Z łączną oceną 217,51 pkt Liu wyprzedziła Bradie Tennell - 213,59 oraz Mariah Bell - 212,40.

Poprzednią najmłodszą mistrzynią USA była Tara Lipinski, złota medalistka igrzysk olimpijskich w Nagano w 1998 roku. Pierwszy krajowy tytuł wywalczyła rok wcześniej, gdy miała 14 lat.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

W ośmiu punktach przekroczone stany ostrzegawcze

/ Platanacero [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Na dolnośląskich rzekach na ośmiu wodowskazach zanotowano w czwartek wieczorem przekroczenia stanów ostrzegawczych. Sytuacja hydrologiczne w regionie poprawia się; rano stany ostrzegawcze były przekroczone w 12 miejscach, a w jednym – w Gryfowie Śląskim na Kwisie – stan alarmowy.

Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, obecnie stany ostrzegawcze są przekroczone na ośmiu wodowskazach na dolnośląskich rzekach: Kamienicy, Ślęzie, Kaczawie, Kwisie, Bystrzycy, Białej Lądeckiej, Czarnym Potoku i Witce.

"Nie mamy przekroczeń stanów alarmowych" - powiedział. W regionie nie ma też w żadnej z gmin wprowadzonego pogotowia przeciwpowodziowego. Rano taka sytuacja była w gminie Piechowice. "Pogotowie przeciwpowodziowe zostało tam odwołane" - przekazał dyżurny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl