Co za hipokryzja! „Gazetę Polską” nazwał „szmatą”, teraz walczy z hejtem

Seweryn Blumsztajn / fot. YouTube/mat.pras.

  

Towarzystwo Dziennikarskie tuż po śmierci Pawła Adamowicza opublikowało list otwarty ws. materiału wyemitowanego przez "Wiadomości" w TVP. "Uważamy że szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski i prezes TVP Jacek Kurski nie mają dziś moralnego prawa do kierowania mediami publicznymi" - możemy przeczytać w oświadczeniu. Wśród osób, które podpisały się pod listem figuruje imię i nazwisko Seweryna Blumsztajna, który nie dalej jak kilka miesięcy temu podczas jednej z debat "Gazetę Polską" nazwał... "szmatą".

Skandaliczna wypowiedź Blumsztajna padła w marcu 2018 roku, podczas debaty poświęconej rocznicy wydarzeń z marca 1968 r.:

"Gazeta Polska" jest zwykłą szmatą. Jako dziennikarstwo 

- stwierdził wówczas dziennikarz "Gazety Wyborczej". 

Niedawno ten sam dziennikarz podpisał się pod listem otwartym wystosowanym 15 stycznia tego roku przez Towarzystwo Dziennikarskie, w którym padają oskarżenia względem TVP, która rzekomo miałaby przyczynić się do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska:

Przypominamy: w jesiennej kampanii wyborczej do samorządów Paweł Adamowicz był tak oczerniany w programach informacyjnych TVP, szczególnie w regionalnej TVP Gdańsk, że  odmówił udziału w debacie w TVP3, a Łukasz Sitek został zawieszony za agresję wobec Adamowicza. 

- czytamy w liście.

Odpowiedzialność za to, co dzieje się w mediach publicznych ponosi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, uparcie milcząca, mimo skarg i analiz propagandowego charakteru „Wiadomości”, Rada Mediów Narodowych. 

- dodają autorzy. Dalej jednak jest jeszcze ciekawiej:

Jednak najbardziej odpowiedzialni za tę sytuację są polityczni patroni tych instytucji - Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz. Ich żal po zabójstwie prezydenta Gdańska jest hipokryzją, skoro aprobują to, co dzieje się w podległych im mediach. 

Apelując o zaprzestanie nienawiści w życiu publicznym, TVP musi zacząć od siebie.

Poza Sewerynem Blumsztajnem list podpisali m.in. Wojciech Czuchnowski i Jacek Żakowski - no istne "gołąbki pokoju".

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skazani za przemyt ludzi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Wyroki od dwóch i pół do 11 lat więzienia orzekł sąd w węgierskim mieście Zalaegerszeg dla 10 mężczyzn, którzy działając w międzynarodowej organizacji przestępczej, przemycali ludzi do Unii Europejskiej.

Skazani – obywatele Afganistanu, Pakistanu, Indii, Albanii, Czech i Rumunii – od lata 2016 r. organizowali przerzut migrantów przybywających z krajów bałkańskich na Węgry, a następnie do Europy Zachodniej. Rekrutowali też kierowców i zdobywali samochody osobowe i ciężarowe.

67 razy przerzucili migrantów za pieniądze w grupach po 10-30 osób. Przeprowadzali ich piechotą przez granicę z Serbią na Węgry, po czym małymi samochodami ciężarowymi przewozili do innych krajów Unii Europejskiej.

Główny oskarżony został skazany na 11 lat więzienia, trzech mężczyzn na sześć i pół roku, jeden na cztery i pół roku, jeden na trzy i pół roku, a pozostali na kary od półtora roku do trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl