Co za hipokryzja! „Gazetę Polską” nazwał „szmatą”, teraz walczy z hejtem

Seweryn Blumsztajn / fot. YouTube/mat.pras.

  

Towarzystwo Dziennikarskie tuż po śmierci Pawła Adamowicza opublikowało list otwarty ws. materiału wyemitowanego przez "Wiadomości" w TVP. "Uważamy że szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski i prezes TVP Jacek Kurski nie mają dziś moralnego prawa do kierowania mediami publicznymi" - możemy przeczytać w oświadczeniu. Wśród osób, które podpisały się pod listem figuruje imię i nazwisko Seweryna Blumsztajna, który nie dalej jak kilka miesięcy temu podczas jednej z debat "Gazetę Polską" nazwał... "szmatą".

Skandaliczna wypowiedź Blumsztajna padła w marcu 2018 roku, podczas debaty poświęconej rocznicy wydarzeń z marca 1968 r.:

"Gazeta Polska" jest zwykłą szmatą. Jako dziennikarstwo 

- stwierdził wówczas dziennikarz "Gazety Wyborczej". 

Niedawno ten sam dziennikarz podpisał się pod listem otwartym wystosowanym 15 stycznia tego roku przez Towarzystwo Dziennikarskie, w którym padają oskarżenia względem TVP, która rzekomo miałaby przyczynić się do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska:

Przypominamy: w jesiennej kampanii wyborczej do samorządów Paweł Adamowicz był tak oczerniany w programach informacyjnych TVP, szczególnie w regionalnej TVP Gdańsk, że  odmówił udziału w debacie w TVP3, a Łukasz Sitek został zawieszony za agresję wobec Adamowicza. 

- czytamy w liście.

Odpowiedzialność za to, co dzieje się w mediach publicznych ponosi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, uparcie milcząca, mimo skarg i analiz propagandowego charakteru „Wiadomości”, Rada Mediów Narodowych. 

- dodają autorzy. Dalej jednak jest jeszcze ciekawiej:

Jednak najbardziej odpowiedzialni za tę sytuację są polityczni patroni tych instytucji - Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz. Ich żal po zabójstwie prezydenta Gdańska jest hipokryzją, skoro aprobują to, co dzieje się w podległych im mediach. 

Apelując o zaprzestanie nienawiści w życiu publicznym, TVP musi zacząć od siebie.

Poza Sewerynem Blumsztajnem list podpisali m.in. Wojciech Czuchnowski i Jacek Żakowski - no istne "gołąbki pokoju".

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To był najdłuższy lot pasażerski w historii. Linie zastanawiają się, czy na stałe wprowadzić go do oferty

/ By John Taggart from Claydon Banbury, Oxfordshire - VH-ZND 11042018LHR, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68365114

  

19 godzin i 16 minut trwał najdłuższy w historii lot samolotu pasażerskiego. W tym czasie trasę 16 200 km między Nowym Jorkiem a Sydney pokonał- bez międzylądowania - Boeing 787-9 Dreamliner australijskich linii lotniczych Qantas.

Był to lot testowy.

Maszyna, na pokładzie której znajdowało się 40 pasażerów, głównie pracowników Qantas, lekarzy i naukowców, oraz dziesięciu członków załogi, wystartowała w piątek wieczorem (czasu lokalnego) z Nowego Jorku i wylądowała w niedzielę rano (czasu miejscowego) w Sydney.

Najważniejszym celem tego lotu było sprawdzenie pod kątem medycznym reakcji członków załogi i pasażerów na tak długą podróż powietrzną. Do końca roku Qantas chce przeprowadzić dwa kolejne tego rodzaju loty. Do tego czasu australijskie linie zamierzają podjąć decyzję, czy wprowadzą do swej oferty 20-godzinne loty.

Obecnie najdłuższe połączenie lotnicze, które trwa ponad 18 godzin, obsługują na trasie Singapur - Nowy Jork linie Singapore Airlines. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl