Szef gabinetu premiera ujawnia szczegóły spotkania z szefami klubów i kół parlamentarnych

premier Mateusz Morawiecki / Fot. Krystian Maj / KPRM

  

Na dziś w Sejmie, na zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego zaplanowano spotkanie szefów klubów i kół parlamentarnych ws. zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. „Zapraszając szefów klubów i kół parlamentarnych na spotkanie w Sejmie premier Mateusz Morawiecki wyszedł z propozycją powrotu do debaty w parlamencie. My jesteśmy otwarci na współpracę, na dyskusję” - powiedział szef gabinetu premiera Marek Suski.

Obecność na spotkaniu potwierdził szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, a także Małgorzata Zwiercan, która reprezentować będzie koło Wolni i Solidarni.

Suski był pytany w TV Republika, czy propozycja spotkania, z którą wyszedł premier, to „próba wyciągnięcia ręki do opozycji” oraz czy „to jest w ogóle możliwe, żeby się pojednać”.

Oczywiście, że jest możliwe. Póki żyjemy zawsze jest nadzieja, ona podobno umiera ostatnia, i premier właśnie z taką nadzieją wystąpił do wszystkich przynajmniej uczestników życia politycznego w Sejmie, bo mieliśmy ostatnie lata - nie tylko te trzy, ale ostatnie kilka lat - bardzo burzliwych. Kiedy obecna opozycja była przy władzy, atakowała opozycję; dzisiaj, kiedy jest w opozycji, atakuje władze i to w sposób bardzo nieparlamentarny.
- mówił szef gabinetu premiera.

Jego zdaniem zaproponowane przez premiera spotkanie to próba wyjścia z propozycją powrotu do debaty.

Wszyscy mówią, że takie propozycje bardziej wypada składać rządzącym niż opozycji, więc premier wyszedł z taką propozycją właśnie powrócenia do debaty.
 - powiedział Suski.

Pytany, czy wiadomo, który z liderów opozycyjnych klubów stawi się na spotkanie, odparł, że to „będzie się ważyć do ostatniej chwili, bo oni się zastanawiają: przyjść, nie przyjść”.

Nie jestem do końca przekonany, czy wszyscy wezmą w tym udział. Pewnie jak nie wezmą, to wymyślą jakiś powód albo powiedzą: „to tylko PR, nie będziemy brać udziału w takich działaniach PR-owskich”. Nie wiemy, co przeważy - czy chęć wyjścia do przodu z pewnego impasu, który - nie ma co ukrywać - sama opozycja wprowadziła, blokując debatę w parlamencie, a także wypaczając debatę w przestrzeni publicznej; to w dużym stopniu od nich zależy. My jesteśmy otwarci na współpracę, na rozmowy, na dyskusję.
- Marek Suski.

Przyznał jednocześnie, że tej dyskusji w parlamencie brakuje.

Czasem z parlamentu wychodzą ustawy, które trzeba nowelizować, ale to też wynika z tego, że zamiast rozmawiać i zgłaszać jakieś uwagi czy poprawki, to jest atak. W takim sposobie procedowania nie ma miejsca na poprawienie ustaw.
- uważa szef gabinetu premiera.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tokio: psy będą pomagać antyterrorystom

/ prettysleepy

  

Specjalnie przeszkolone psy ras labrador i beagle będą podczas przyszłorocznych igrzysk w Tokio pomagać antyterrorystom w wykrywaniu ewentualnych niebezpieczeństw, w tym podejrzanych przedmiotów i materiałów wybuchowych.

W stolicy Japonii na jednej ze stacji metra przeprowadzono ćwiczenia z czworonogami. Oprócz psów oraz ludzi nad zapewnieniem bezpieczeństwa kibicom i mieszkańcom stolicy podczas igrzysk czuwać będzie także najnowsza technologia – skanery ciała zainstalowane na stacjach metra i kolei naziemnej oraz roboty – poinformował "New York Times".

Większość osób, które stały się mimowolnymi uczestnikami testów bezpieczeństwa w metrze, nie narzekała na utrudnienia z tego powodu.

"Podobne środki bezpieczeństwa obowiązują na lotniskach, więc nie ma w tym nic dziwnego. Każde podjęte działania służące bezpieczeństwu to dobry i wartościowy pomysł"

- powiedział mieszkaniec Tokio Sayaka Ito.

Codziennie z transportu publicznego w tokijskiej metropolii korzysta 20 mln ludzi. Eksperci szacują, że podczas igrzysk do Tokio przyjedzie ponad 600 tysięcy kibiców z całego świata. Pierwsze testy z udziałem skanningu ciała przeprowadzono w marcu. Wszystkie działania prowadzone przez władze miasta i organizatorów mają na celu wzmocnienia bezpieczeństwa w stolicy Japonii w miejscach w publicznych podczas zmagań olimpijskich.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 9 sierpnia 2020, zaś paraolimpiada potrwa od 25 sierpnia do 6 września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl