Kukiz'15 pójdzie na spotkanie do premiera

/ Telewizja Republika

  

Skorzystamy z zaproszenia premiera Mateusza Morawieckiego na spotkanie - poinformował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Zapowiedział, że jego klub zaproponuje powołanie specjalnej komisji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w której specjaliści wypowiedzieliby się na temat proponowanych zmian w prawie.

Dzisiaj w Sejmie na zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się spotkanie szefów klubów i kół parlamentarnych ws. zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Wicemarszałek Tyszka, pytany w radiowej Trójce, czy Kukiz'15 skorzysta z zaproszenia premiera odpowiedział: "skorzystamy z grzeczności". Dodał, że na spotkanie wybiera się poseł Tomasz Rzymkowski.

Podkreślił, że po tym, gdy przyszło zaproszenie poprosił Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, aby dosłała cokolwiek na temat tego, czego będzie to spotkanie dotyczyło. Wyjaśnił, że "chodzi o zaostrzenie kar za niektóre przestępstwa m.in. za stalking". Dodał, że "chodzi też o potencjalne wyeliminowanie ze społeczeństwa osób chorych psychicznie".

Pytany, czy to są dobre propozycje ocenił, że "w ten sposób nie stanowi się prawa".

Nawet, jeżeli mamy do czynienia z tak wielką tragedią jak w Gdańsku, to samo wydarzenie jednostkowe nie powinno być podstawą do zbyt pochopnego, panicznego reagowania ustawodawcy. Prawo należy stanowić powoli i przy szerokich konsultacjach, przede wszystkim w takiej materii z ekspertami

- wskazał.

Poinformował, że Kukiz'15 zaproponuje "powołanie komisji specjalnej, nieodpłatnej przy KPRM, w której eksperci by się na ten temat wypowiedzieli, najpierw by zbadali obecny stan prawny i co ważniejsze stosowanie prawa".

Według Tyszki w komisji mieliby się znaleźć prawnicy, psychologowie, psychiatrzy.

Politycy często wierzą, że wystarczy coś uchwalić, zmienić w ustawach i tak będzie. Tak nie jest, dlatego że to jest kwestia przede wszystkim stosowania prawa. I my mamy tutaj poważne wątpliwości, czy np. prokuratura działała w przypadkach różnych wystarczająco szybko 

- podkreślił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nigeria. Dżihadyści zabili zakładników

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Działająca w Nigerii międzynarodowa organizacja pomocowa Action Against Hunger poinformowała, że dzihadyści zabili czterech jej pracowników, którzy zostali porwani w lipcu br. Przy życiu pozostaje jeszcze jeden z zakładników.

W lipcu sześć osób z organizacji humanitarnej zostało uprowadzonych w pobliżu miasta Damasak w stanie Borno. Uprowadzenia dokonała Zachodnioafrykańska Prowincja Państwa Islamskiego (ISWAP), odłam Boko Haram. Jedna z osób porwanych została zabita we wrześniu.

Wczoraj poinformowano, że dżihadyści zgładzili kolejne cztery osoby mimo apeli Action Against Hunger o uwolnienie zakładników.

- Nasza organizacja potępia te zabójstwa w najostrzejszych słowach i głęboko ubolewa, że nie wykonano wezwań do uwolnienia zakładników

- oświadczono. Jednocześnie ponownie zaapelowano do uwolnienia ostatniej żyjącej porwanej osoby.

Organizacja Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako „zachodnia edukacja to świętokradztwo”, walczy zbrojnie o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii. Szariat obowiązuje w północnych stanach kraju, gdzie mieszka najwięcej muzułmanów. 10 lat istnienia Boko Haram w Nigerii pozbawiło życia ok. 30 tys. osób, a ponad 2 mln musiało opuścić swoje domostwa.

Action Against Hunger jest międzynarodową organizacją pozarządową mającą na celu walkę z głodem na świecie. Została założona w 1979 przez grupę francuskich lekarzy, naukowców, dziennikarzy i pisarzy. Obecnie działa w 40 krajach

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl