W tekście opublikowanym na łamach Gazeta.pl roi się od skandalicznych wpisów sugerujących na przykład, że program „Mama 4 Plus” rzekomo sprowadza kobiety do funkcji rozrodczych. Pojawiają się też „argumenty”, że rozwiązanie proponowane przez rząd to „powrót do średniowiecza” i zachęcanie do „rozkładania nóg”.

[print screen gazeta.pl]

[print screen gazeta.pl]

„Cóż za ordynarne sprowadzenie roli kobiety do funkcji rozrodczych na rzecz systemu emerytalnego. System emerytalny powinien uwzględniać okres urlopu macierzyńskiego i wychowawczego jako lata składkowe, a nie "honorować" rozrodczość jako siłę napędową finansów publicznych.”
- czytamy na łamach Gazeta.pl

[print screen gazeta.pl]

Tymczasem pytany o skandaliczny tekst wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej nie krył oburzenia.

To jest absolutna przesada. Nie podobają mi się takie słowa. To jest pogarda. Rozmnażanie się nie jest niczym złym. Potrzebujemy rozwijać się, nie da się tego zrobić bez rodzenia dzieci
- powiedział Rabiej w „Sygnałach Dnia” Radiowej Jedynki.

W rozmowie z Katarzyną Gójską przekonywał też, że proponowane przez rząd rozwiązanie to „sensowny pomysł, w nurcie dobrego myślenia społecznego. Opieka nad dziećmi to często więcej niż pełen etat”.
 

To jest sensowny pomysł w nurcie dobrego myślenia społecznego. (…) Takie rozwiązanie pomostowe jest rozwiązaniem sensownym
- mówił Rabiej.