KE wzywa Polskę ws. dyrektywy z 2011 r.

/ pixabay.com/CC0/dimitrisvetsikas1969

  

Komisja Europejska wezwała w czwartek Węgry, Polskę i Słowenię do pełnego wdrożenia przepisów dyrektywy dotyczącej kwalifikowania obywateli państw trzecich do ochrony międzynarodowej. To kolejny krok w procedurze o naruszenie prawa UE przeciwko tym krajom.

Dyrektywa, przyjęta w grudniu 2011 r., ustanawia wspólne unijne normy identyfikacji obywateli państw trzecich lub bezpaństwowców wymagających ochrony międzynarodowej. Zapewnia ona również minimalny poziom świadczeń i praw we wszystkich krajach UE, co - jak podkreśla KE - "stanowi czynnik zniechęcający do wtórnego przemieszczania się między krajami UE i do turystyki azylowej".

Państwa członkowskie były zobowiązane do wdrożenia regulacji do 21 grudnia 2013 r. Węgry, Polska i Słowenia - jak informuje Komisja - nie wdrożyły w pełni wszystkich przepisów dyrektywy, w związku z czym KE w styczniu 2014 r. uruchomiła procedurę o naruszenie unijnego prawa.

Węgry, Polska i Słowenia mają teraz dwa miesiące na poinformowanie Komisji o środkach, jakie zamierzają podjąć, by w pełni wdrożyć dyrektywę. W przeciwnym razie Komisja może podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dobre wieści od premiera. „57 proc. Polaków uważa, że ich dzieciom będzie żyło się dostatniej”

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Pexels

  

57 procent Polaków uważa, że ich dzieciom będzie żyło się bardziej dostatnie. To wynik zdecydowanie lepszy niż w społeczeństwach Francji, Włoch, Szwecji czy Wielkiej Brytanii - poinformował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, przytaczając wyniki badania amerykańskiego centrum badawczego Pew Reacher Center.

„57 procent Polaków uważa, że ich dzieciom będzie żyło się bardziej dostatnie. To wynik zdecydowanie lepszy niż w społeczeństwach Francji, Włoch, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Odpowiedzialnie budujemy państwo dobrobytu dla obecnych i przyszłych pokoleń”

- napisał premier na Twitterze.

W postawach optymistycznych, jak wynika z badania, prześcignęła nas Ukraina i Litwa. Odpowiednio w tych krajach: 61 i 60 proc. badanych prognozuje, że im dzieciom pod względem finansowym będzie żyło się lepiej.

Największymi pesymistami w tym względzie są Francuzi (16 proc.), Brytyjczycy (22 proc.), Włosi (23 proc.) oraz Hiszpanie (25 proc.).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl