Ciekawe, co na to Schetyna. To, co Lubanuer mówiła o Koalicji Obywatelskiej, może go mocno zdziwić

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Katarzyna Lubnauer wciąż nie może pogodzić się z faktem, iż część posłów jej ugrupowania połączyła siły z Platformą Obywatelską. Wiele wskazuje na to, że na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej szefowa Nowoczesnej się nie pojawi. Mało tego, krytykuje PO i twierdzi, że Koalicja Obywatelska... "została wygaszona".

Relacje Katarzyny Lubnauer i Grzegorza Schetyny wciąż są napięte. Przewodnicząca Nowoczesnej zapowiedziała, że nie weźmie - mimo zaproszenia - udziału w sobotniej konwencji "Kobieta, Polska, Europa", którą współorganizują Platforma Obywatelska oraz Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. Platforma ma nadzieję, że Lubnauer zmieni zdanie i jednak przyjdzie na konwencję, a jej partia będzie częścią porozumienia na majowe eurowybory. Ale do tego jeszcze daleka droga...

Platforma zapowiada sobotni zjazd jako konwencję Koalicji Obywatelskiej, a zaproszenie zostało wystosowane m.in. do przewodniczącej Nowoczesnej.

"Dostałam zaproszenie, ale my w tym nie uczestniczymy, nie jesteśmy organizatorem. To jest konwencja Platformy, nie Koalicji Obywatelskiej"

- powiedziała Lubnauer.

W jej ocenie grudniowe wydarzenia spowodowały, iż można uznać, że Platforma Obywatelska wygasiła Koalicję Obywatelską.

"Trzeba budować nową szeroką koalicję, czteropodmiotową, czyli złożoną z PO, PSL, SLD i Nowoczesnej. Taka koalicja byłaby najlepsza, zarówno na wybory europejskiej, jak i kolejne, ale ten projekt zaczyna się od nowa"

- podkreśliła szefowa Nowoczesnej.

"Trudno, po tym co się stało w grudniu, uznać, że tamta koalicja w formule partnerskiej może jeszcze funkcjonować"

- dodała.

Według niej obecnie toczą się intensywne rozmowy między Nowoczesną, a przedstawicielami PSL i SLD. A co w takim układzie z Platformą Obywatelską? Odpowiedź szefowej Nowoczesnej jest wyjątkowo chłodna.

"To Platforma musi tego chcieć i stworzyć warunki do takiego porozumienia"

- krótko skwitowała Lubnauer.

A co na to przedstawiciele PO? Twierdzą coś zupełnie innego, a mianowicie - że koalicja istnieje i ma się dobrze. Mało tego, Lubnauer wciąż jest zapraszana do współpracy, mimo tych wyjątkowo krytycznych wypowiedzi.

"Rozumiem jej emocje i rozżalenie, ale ta koalicja istnieje. W wielu samorządach mamy wspólne kluby radnych. Jest w klub w parlamencie, pracujemy także z innymi środowiskami. Wierzę w to, że także Katarzyna Lubnauer, wraz z Nowoczesną, dołączy, bo już część polityków Nowoczesnej dołączyła do Koalicji Obywatelskiej"

- mówi Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej. W jego ocenie opuszczanie Koalicji Obywatelskiej przez Katarzynę Lubnauer to kurs na samodzielny start wyborach. Strategię tę nazywa błędną i niepotrzebną.

Chłodne relacje Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną pokazują tylko, że "totalna opozycja" na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi jest jedynie zlepkiem indywidualności. Wciąż brakuje wyrazistego lidera, a kłótnie tylko pogłębiają marazm.Co więcej, na horyzoncie poprawy za bardzo nie widać.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl