Konferencja ws. Iranu zgodnie z planem

zdjęcie ilustracyjne / fill CC0

  

Przygotowania do konferencji nt. Bliskiego Wschodu w Warszawie biegną zgodnie z planem. Dochodzą nas sygnały, że wielu zaproszonych ministrów spraw zagranicznych pozytywnie odpowie na to wspólne zaproszenie Polski i USA - powiedział dziś w Davos szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Czaputowicz podkreślił dziś podczas spotkania z polskimi dziennikarzami w Davos, że w trakcie swoich spotkań dwustronnych w ramach Światowego Forum Ekonomicznego m.in. „pyta i informuje o stanie przygotowań” do konferencji bliskowschodniej, która w połowie lutego odbędzie się w Warszawie.

- Te przygotowania biegną zgodnie z planem. Wyjaśniam wszystkie wątpliwości. Dochodzą do nas sygnały, że wielu zaproszonych ministrów spraw zagranicznych pozytywnie odpowie na to zaproszenie, wspólne Polski i Stanów Zjednoczonych

- powiedział.

W połowie stycznia amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Teheran uznał udział Polski w organizacji konferencji za akt wrogości; tamtejsze MSZ wezwało charge d'affaires Ambasady RP, aby zaprotestować przeciw tej konferencji. Jak podało polskie MSZ, polski dyplomata przedstawił irańskiemu resortowi spraw zagranicznych założenia planowanej konferencji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ukraina: Ponad tysiąc zakażeń SARS-CoV-2

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Do 1072 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Ukrainie - poinformowało w piątek wieczorem ministerstwo ochrony zdrowia. W ciągu doby liczba zgonów wśród chorych wzrosła o pięć - do 27.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 3 kwietnia na Ukrainie są 1072 potwierdzone laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadki Covid-19. Ogółem odnotowano 27 zgonów z powodu Covid-19. Łącznie 22 osób już wyzdrowiało (...)" - napisało ministerstwo na Facebooku. 

W czwartek wieczorem informowano o 22 zmarłych i 897 zakażonych, a w piątek rano o 23 zgonach i 942 zainfekowanych. Od czwartkowego wieczoru liczba zakażonych wzrosła więc o 175.

Jak przekazał w piątek w południe podczas codziennego briefingu mer Kijowa Witalij Kliczko, w stolicy Ukrainy odnotowano 189 przypadków zakażenia. Trzy osoby zakażone zmarły, w tym dwie w ciągu ostatniej doby - zaznaczył. Ostatnie ofiary śmiertelne to kobiety w wieku 56 i 69 lat.

Pierwszy przypadek zakażenia w tym kraju odnotowano 3 marca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts