Współpraca polskich i czeskich artylerzystów

/ mat. 23. spa / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_857.html

  

W połowie stycznia delegacja 23. Śląskiego Pułku Artylerii wzięła udział w zawodach użyteczno-bojowych obsług 152 mm. samobieżnych armatohaubic DANA, realizowanych w Jince w ramach obchodów święta 13. Pułku Artylerii Republiki Czeskiej.

Podczas obchodów święta czeskiego pułku w Jince przeprowadzono międzynarodowe zawody użyteczno – bojowe obsług 152 mm armatohaubic DANA z Czech, Słowacji oraz Polski. Reprezentację 23. PA stanowiła obsługa z 1 dywizjonu artylerii samobieżnej , którą podobnie jak w trakcie ubiegłorocznych zawodów dowodził sierż. Krzysztof Kowalczyk. W zaciętej rywalizacji obsługa artylerzystów z Bolesławca zajęła w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce - czytamy.

Pierwsza tegoroczna wizyta u czeskich artylerzystów stanowiła okazję do spotkania roboczego dowódców jednostek w zakresie kontynuacji realizowanej od kilku lat dwustronnej współpracy pomiędzy pułkami, która z roku na rok zacieśnia się coraz bardziej, a także wyznacza jej kierunki na kolejne lata - informuje oficjalny portal 23. PA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. pa.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl