Współpraca polskich i czeskich artylerzystów

W połowie stycznia delegacja 23. Śląskiego Pułku Artylerii wzięła udział w zawodach użyteczno-bojowych obsług 152 mm. samobieżnych armatohaubic DANA, realizowanych w Jince w ramach obchodów święta 13. Pułku Artylerii Republiki Czeskiej.

mat. 23. spa / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_857.html

Podczas obchodów święta czeskiego pułku w Jince przeprowadzono międzynarodowe zawody użyteczno – bojowe obsług 152 mm armatohaubic DANA z Czech, Słowacji oraz Polski. Reprezentację 23. PA stanowiła obsługa z 1 dywizjonu artylerii samobieżnej , którą podobnie jak w trakcie ubiegłorocznych zawodów dowodził sierż. Krzysztof Kowalczyk. W zaciętej rywalizacji obsługa artylerzystów z Bolesławca zajęła w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce - czytamy.

Pierwsza tegoroczna wizyta u czeskich artylerzystów stanowiła okazję do spotkania roboczego dowódców jednostek w zakresie kontynuacji realizowanej od kilku lat dwustronnej współpracy pomiędzy pułkami, która z roku na rok zacieśnia się coraz bardziej, a także wyznacza jej kierunki na kolejne lata - informuje oficjalny portal 23. PA.

 

Źródło: 23. pa.

#artylerzyści #współpraca #poligon #zawody

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo