Rośnie grupa opozycjonistów, którzy bronią Rachonia! „Uczciwy dziennikarz jest karany”

Michał Rachoń / youtube.com/print screen

  

Lista opozycjonistów broniących Michała Rachonia i Krystiana Krawiela się wydłuża. Działacze opozycji antykomunistycznej wystosowali list otwarty do władz Telewizji Publicznej, w którym apelują o przywrócenie ich do pracy. Pod apelem podpisali się m.in. Adam Macedoński, Anna Kołakowska, czy Piotr Hlebowicz.

Jak informowaliśmy na niezalezna.pl działacze opozycji antykomunistycznej wystosowali list otwarty do władz Telewizji Publicznej. Apelują w nim o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela. Zostali oni zawieszeni po emisji w programie "Minęła 20" satyrycznych "plastusiów" Barbary Pieli.

Zwracamy się do władz Telewizji Publicznej z apelem o przywrócenie do pracy dziennikarzy Pana Michała Rachonia i Pana Krystiana Krawiela. Uznajemy odsunięcie ich od pełnienia obowiązków za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną sankcję godzącą w swobodę wypowiedzi

- zaznaczają opozycjoniści. Pod listem do władz TVP podpisali się miedzy innymi Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Ryszard Majdzik, czy Krzysztof Wyszkowski.

Redaktorzy Michał Rachoń i Krystian Krawiel zostali odsunięci od redagowania i prowadzenia programów w TVP Info po jednej z audycji „Minęła 20”, w której - zdaniem przełożonych - znalazła się wywołująca kontrowersje animacja.

Apel wystosowały kolejne osoby.

Do naszego Apelu dołączają się kolejni działacze Opozycji Antykomunistycznej. Oto lista kolejnych osób, które przed laty walczyły między innymi o wolność słowa, a dziś apelują o przywrócenie do pracy dziennikarzy TVP Michała Rachonia i Krystiana Krawiela. Proszę o udostępnianie tego Apelu

– napisał na Facebooku Ryszard Majdzik.

Apel w obronie Rachonia i Krawiela podpisali: Jan Karandziej, Jacek Smagowicz, Adam Macedoński, Kazimierz Korabiński, Maciej Kublikowski, Andrzej Sobieraj, Anna Kołakowska, Franciszek Kopeć, Stanisław Kowalski, Krzysztof Bzdyl, Piotr Hlebowicz, Janusz Szkutnik, Ryszard Śnieg, Marek Bik, Radosław Huget, Ewa Huget, Grzegorz Surdy, Jerzy Antoni Rybnik.

Nie możemy biernie przyglądać się sytuacji, w której uczciwy, rzetelny dziennikarz, laureat Nagrody Głównej Wolności Słowa za odważne przeciwstawianie się zmowie milczenia mediów podczas zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego, jest w wolnej Rzeczpospolitej karany za przeciwstawianie się kłamstwu u manipulacji

– czytamy w liście.

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


153 nowe zakażenia na Ukrainie

/ pixabay.com

  

- O 153 - do 1225 - wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem na Ukrainie - poinformowało tamtejsze ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zmarłych chorych na Covid-19 zwiększył się o pięć - do 32. 25 osób wyzdrowiało.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 4 kwietnia na Ukrainie jest 1225 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem odnotowano 32 zgony z powodu Covid-19. Łącznie 25 osób już wyzdrowiało (...)"

- napisał resort na Facebooku.

Wcześniej ministerstwo ogłosiło, że szczyt zachorowań na Covid-19 na Ukrainie jest prognozowany na 14-15 kwietnia.

Z przedstawionych w sobotę rano danych ministerstwa wynika, że najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w Kijowie. W sobotę mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko poinformował, że w mieście jest 214 przypadków Covid-19, w tym 25 infekcji wykryto w ciągu ostatniej doby.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Kijowska Miejska Administracja Państwowa kupiła 400 kamer, umożliwiających mierzenie temperatury i rozpoznawanie twarzy - poinformowały ukraińskie media, m.in. portal Dzerkało Tyżnia i agencja Unian. Media powołują się na dane z centralnego systemu zakupów państwowych Prozorro. Urządzenia mają być zainstalowane do 25 kwietnia.

Dziś kijowska administracja przekazała też na swoim portalu, że od poniedziałku wszystkie osoby wjeżdżające do miasta będą miały mierzoną temperaturę. Ludzie z podwyższoną temperaturą albo z objawami infekcji nie będą wpuszczani do stolicy. Wyjątek stanowią osoby jadące na obserwację lub hospitalizację.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts