Eksgwiazda TVN "matką chrzestną hejtu"? Internauci nie mają wątpliwości

Karolina Korwin-Piotrowska / fot. YouTube/mat.pras.

  

Karolina Korwin Piotrowska została mianowana na "matkę chrzestną hejtu", a internauci wytykają jej hipokryzję. Podczas gdy eksgwiazda TVN pozuje na bohaterkę walczącą z tzw. mową nienawiści, internauci i dziennikarze przypominają słowa, jakie padały z jej ust, jeszcze zanim akcje typu "stop hejt" zaczęły być modne. Najwięcej zarzutów pada pod kątem emitowanego w TVN programu "Magiel towarzyski", w którym Korwin-Piotrowska obśmiewała innych celebrytów.

Karolina Korwin-Piotrowska, która niedawno pożegnała się ze stacją TVN, przoduje w internecie jako naczelna przeciwniczka hejtu i dyskryminacji. Po tym jednak, jak internauci zaczęli przypominać jej wyśmiewanie innych celebrytów, a nierzadko kolegów i koleżanek Korwin-Piotrowskiej z branży, dziennikarka obraziła się i zablokowała możliwość komentowania swoich postów na Instagramie. Ciekawa rzecz wydarzyła się również z jej Facebookiem - na kilka tygodni Piotrowska straciła swoje konto. Jeszcze parę dni temu pisała o tym w ten sposób:

Jeśli odzyskam Facebooka, to nawet nie wiem czy go nie zlikwiduje. Jeśli odzyskam. Na razie siedem lat pracy, 135 tys super aktywnych fanów leci w kosmos. Dzizas €&#}$#%!?¥>{, ze tak powiem. Ale życie póki co toczy się dalej, róbmy swoje, jak mawiał genialny Wojciech Młynarski💪

- odgrażała się. I choć dziennikarka odzyskała facebookowy profil (swoją drogą polecamy zapoznać się z "regulaminem" obowiązującym na jej nowym koncie - internauci już nazwali go "czystym złotem"), a negatywne komentarze blokowane na Instagramie już nie burzą jej harmonii, to internet pewnych rzeczy nie zapomina. 

W jednym z wpisów dziennikarka została nazwana "matką chrzestną hejtu". Wszystko za sprawą jej własnych słów, które padły w emitowanym w latach 2006-2007 w TVN programie "Magiel towarzyski". Choć formuła programu opierała się na kąśliwym komentowaniu życia celebrytów, Korwin-Piotrowska wiodła w tej sztuce prawdziwy prym. Najbardziej "soczyste" wypowiedzi (które dziś nazwalibyśmy po prostu "hejtem") przypomniał Piotr Grabarczyk w artykule pt. "Kto wymyślił hejt w Polsce?"

Popełniłabym samobójstwo, gdybym musiała którąś się zajmować.

- odparła Korwin-Piotrowska na pytanie, czy zajęłaby się karierą Dody i Edyty Górniak.

Wiem jedno, gdy widzę go w „Kocham Cię Polsko” mój patriotyzm wysycha jak rzeka Wisła i czuję się niemal jak Hitler po wysłuchaniu opery Wagnera – mam ochotę natychmiast napaść na Polskę.

- miała powiedzieć prezenterka o Macieju Kurzajewskim.

Wiecie do kogo należą [te cytaty - przyp. red.] ? Nie do anonimowego internauty, który chowa się za klawiaturą i daje upust swojej nienawiści w domowym zaciszu. To słowa znanej polskiej dziennikarki. Udowadnia, że można obrażać, wyzywać i wyzłośliwiać się, a wszystko to pod przykrywką „własnego zdania”, „prawa do opinii”, bo przecież „każdy ma prawo wyrazić swoje oburzenie.” Powyższe cytaty to tylko szybkie googlowanie, jakieś 10 minut. Jest tego dużo, dużo więcej. Ba, podobne teksty zostały nawet wydane w formie książki. Zastanówmy się, kto wymyślił hejt w Polsce. Kto dał przyzwolenie na atakowanie osób publicznych – nie anonimowo, ale dając swoją twarz, imię i nazwisko oraz numer konta, bo wyczuwając koniunkturę, nienawiść została szybko przekuta na dobrze prosperujący biznes. 

- zastanawia się Piotr Grabarczyk.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, www.grabari.pl, Vogule Poland

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tylu żołnierzy USA ćwiczy już w naszym kraju. "Polska należy do największych beneficjentów"

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W naszym kraju ćwiczy blisko 4500 żołnierzy USA - taką informację podał dzisiaj szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech lat Amerykanie na zwiększenie potencjału militarnego w Europie przeznaczyli kilkanaście miliardów dolarów.

Jak mówił Czaputowicz, amerykańska obecność wojskowa realizowana jest zarówno pod flagą Stanów Zjednoczonych jak i NATO. Zwrócił uwagę, że ważną amerykańską inwestycją zwiększającą bezpieczeństwo Polski i wzmacniającą infrastrukturę wojskową jest instalacja obrony przeciwrakietowej. W przyszłym roku zostanie ona ukończona.

Podkreślił, że dzięki programowi zwiększenia zaangażowania militarnego USA w różnych bazach w Polsce ćwiczy obecnie w sumie ok. 4,5 tys. żołnierzy, którzy mają do dyspozycji ponad dwa tysiące jednostek sprzętu wojskowego.

- Mówiąc o amerykańskim zaangażowaniu wojskowym na terytorium Polski najczęściej mamy na myśli fizyczną obecność sprzętu i żołnierzy. Należy jednak pamiętać o transferze amerykańskiej technologii wojskowej zwłaszcza w zakresie broni rakietowej i samolotów

 – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288775-rusza-do-nas-us-army]

Przypomniał, że m.in. w ub. roku doszło do podpisania polsko-amerykańskiej umowy w zakresie pierwszej bazy z programu Wisła, przewidującego zakup dwóch baterii systemu Patriot. Polska prowadzi też ze stroną amerykańską intensywne rozmowy dotyczące uzyskania ultranowoczesnych 32 bojowych samolotów wielozadaniowych F-35A.

Według Czaputowicza rok 2019 jest wyjątkowy i symboliczny dla Polski. Przypomniał, że wiosną świętowaliśmy 20. rocznicę akcesji do NATO, która była kamieniem milowym w historii naszego kraju i obronności.

- Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych amerykańskich partnerów

 – powiedział.

Przypomniał również, że w czerwcu tego roku prezydenci USA i Polski podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej, w której uzgodnili trwały charakter obecności amerykańskich sil zbrojnych w Polsce i ich dalsze zwiększenie. Jego zdaniem jest to jakościowa historyczna zmiana oraz potwierdzenie strategicznego partnerstwa Warszawa-Waszyngton.

[polecam:https://niezalezna.pl/283588-niemiecka-gazeta-torpeduje-plan-przeniesienia-baz-us-army-do-polski-pisze-o-miliardach-wyrzuconych-w-bloto]

Szef polskiej dyplomacji przyjechał do 32. Bazy Lotniczej w Łasku, aby mówić o osiągnięciach polskiej polityki zagranicznej w latach 2015-2019, a przede wszystkim o obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl