Słuszne emerytury

  

Rząd przyjął projekt ustawy potocznie zwanej Mama 4+, czyli emerytury dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci i nie wypracowały stażu pracy wymaganego do minimalnej emerytury. Mogą one objąć co najmniej 80 tys. osób. Przysługiwać będą nie tylko matkom, które urodziły i wychowały czwórkę dzieci i skończyły 60 lat, ale także ojcom, którzy samotnie wychowywali czwórkę dzieci.

Ta ustawa jest niezwykle potrzebna, ponieważ dotychczas nikt nie zainteresował się kobietami, które swoje życie poświęciły na wychowanie dzieci. Mało tego, ich decyzje były komentowane „siedzi w domu z dziećmi i nic nie robi”, czyli nie pracuje zawodowo. Każdy, kto ma dzieci, wie doskonale, ile trudu kosztuje ich wychowanie i żadna praca zawodowa nie równa się z tym wysiłkiem. Politycy zapowiadają, że to dopiero początek, że będą pracowali nad dalszymi zmianami. To jest konieczne, ponieważ kobiety będą miały wybór: pracować zawodowo, czy cały czas poświęcić swoim pociechom. Wiele matek, mając taką możliwość, przy programach wspomagających (m.in. 500+) zapewne wybierze drugie rozwiązanie. I będzie to z korzyścią dla nas wszystkich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts