Tusk nagrodzony za antypolskie działania. Szef Kancelarii Premiera komentuje to "wyróżnienie"

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Nigdy nie chciałbym być uznany za polityka, który konfrontuje się z własnym narodem. Donald Tusk pełniąc swoją obecną funkcję niestety kilka razy pokazał, że sprawy Polski widzi zupełnie inaczej niż większość Polaków, nie zawsze możemy liczyć na jego solidarność - ocenił w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie TV Republika Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jak podano dziś, Donald Tusk  znalazł się wśród 100 wyróżnionych na liście czołowych globalnych myślicieli w kategorii „Ekonomia i Biznes” za... konfrontowanie z polskim narodem.

Jako przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, były polski premier, coraz częściej konfrontował się ze swoim ojczystym narodem, broniąc europejskich wartości integracyjnych przed rosnącym nacjonalizmem. Tusk spotkał się także z Wielką Brytanią, ostrzegając przed referendum w 2016 r. o negatywnych konsekwencjach głosowania w sprawie Brexitu. Jego rola będzie jeszcze bardziej znacząca w 2019 roku, w czasie próby utrzymania w całości europejskiego projektu

- czytamy w uzasadnieniu nagrody „Global Thinkers” w kategorii „Ekonomia i Biznes”.

Nigdy nie chciałbym być uznany za polityka, który konfrontuje się z własnym narodem. Donald Tusk pełniąc swoją obecną funkcję niestety kilka razy pokazał, że sprawy Polski widzi zupełnie inaczej niż większość Polaków, nie zawsze możemy liczyć na jego solidarność. To uzasadnienie jakkolwiek kuriozalnie by nie brzmiało, chyba dobrze podsumowuje działalność Donalda Tuska w ostatnich latach

- komentował tę nagrodę w programie "W punkt" Katarzyny Gójskiej na antenie TV Republika szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

Mówiąc o tym - czy w ocenie ministra - Tusk zdecyduje się na powrót do Polski, Michał Dworczyk zauważył, że „takie spekulacje pojawiają się w przestrzeni medialnej”.

Wydaje mi się, Donald Tusk zazwyczaj był  politykiem racjonalnym. Oceniając dzisiaj sytuację w Polsce nie ma szans na odniesienie sukcesu, w związku z czym nie spodziewałbym się szybkiego powrotu do Polski

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl