Spotkanie - jak wskazał Dworczyk podczas konferencji prasowej - ma się odbyć w Sejmie.

Dworczyk powiedział, że czas, który minął od tragicznych wydarzeń w Gdańsku, był czasem refleksji oraz został poświęcony na analizę działań, jakie należy podjąć, aby "nigdy taki dramat się nie powtórzył".

Poinformował, że w ramach tych prac w Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Sprawiedliwości zostały wypracowane "pewne propozycje legislacyjne".

Ale premier, zanim zostanie nadany oficjalny bieg ścieżce legislacyjnej, jeśli chodzi o te propozycje, zanim Rada Ministrów zacznie nad nimi pracować, chciałby porozmawiać z szefami klubów parlamentarnych i kół sejmowych na temat tych pomysłów, czy w niektórych przypadkach konkretnych już zapisów. Najlepiej by było przynajmniej, aby takie zachodziły w całkowitego konsensusu politycznego, stąd zaproszenie skierowane do wszystkich formacji politycznych reprezentowanych w polskim parlamencie. Wierzę, że to kolejny krok w kierunku budowania trochę lepszej jakości życia politycznego w naszym kraju

- mówił Michał Dworczyk.

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów parlamentarnych oraz kół sejmowych w najbliższy piątek o godz. 15.30 na spotkanie w Sejmie - podał.

– To nie są – w moim przekonaniu – kontrowersyjne propozycje, natomiast chodzi o to, żeby wszyscy mogli wypowiedzieć się na takim przedwstępnym etapie w tej sprawie + ewentualnie zgłosić jakieś swoje postulaty, a mówienie dzisiaj o szczegółach byłoby nietaktem wobec samych zaproszonych. Propozycje idą w takim kierunku, żeby do takiego dramatu, jaki miał miejsce dwa tygodnie temu w Gdańsku, nie mogło w przyszłości dojść

– dodał szef KPRM.