Manewry przed wyjazdem do Rumunii

Żołnierze kompanii manewrowej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, przygotowującej się do V zmiany PKW Rumunia zostali poddani na obiektach poligonowych w Wędrzynie ocenie stopnia wyszkolenia na szczeblu drużyn.

mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2741.html

Strzelcy z 7. Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich 17. WBZ, bo to właśnie ten pododdział jest odpowiedzialny za sformowanie kolejnej zmiany, rozpoczęli intensywne szkolnie taktyczno-ogniowe. Dowódca formowanej kompanii przygotował bardzo wymagający scenariusz, który rozpoczął się wczesnym rankiem w czwartek 17 stycznia. Żołnierze sprawdzeni zostali z praktycznych czynności bojowych. Bardzo duży nacisk nałożono na umiejętność współdziałania w drużynach, gdyż dobra organizacja i komunikacja jest warunkiem koniecznym, by uzyskać powodzenie w walce — podaje oficjalny portal wielkopolskiej brygady.

Strzelcy musieli pokonać własne słabości i ograniczenia wykonując zadania w zróżnicowanym terenie oraz w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, ale to także element, który trzeba kształtować, bo może okazać się kluczowy w newralgicznym momencie — czytamy.

Zmotoryzowani w trakcie dwudniowego szkolenia  manewrowali niemal po całym OSPWL Wędrzyn wykorzystując mobilność i świetne wartości bojowe sprawdzonych i niezawodnych KTO Rosomak. 

Po wyczerpującym dniu, przyszła mroźna noc w rejonie wyjściowym, gdzie zorganizowano elementy zabezpieczenia bojowego oraz reagowano na pojawiające się zagrożenia. Rano, skoro świt, w piątek 18 stycznia nastąpiło kolejne przemieszczenie i przygotowanie do zadania głównego tj. szturmu na wzgórze, gdzie wzdłuż ważnej arterii drogowej swoje siły rozmieścił przeciwnik — informuje 17. WBZ.

V zmiana PKW Rumunia rozpocznie swój półroczny dyżur w lipcu 2019 roku. Do tego czasu zrealizuje liczne szkolenia taktyczne i ogniowe. 230-osobowy kontyngent w zdecydowanej większości tworzyć będą żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

 Źródło: 17. WBZ

 

#Wędrzyn #poligon #przygotowania do misji #armia

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo