Rozpylanie kłamstwa

  

Przestępstwo składania fałszywych zeznań w praktyce rzadko trafia pod ocenę sądów. Wbrew powszechnej intuicji bowiem niezwykle trudno je udowodnić procesowo, że sprawca świadomie wprowadzał organy śledcze w błąd, i wykluczyć, że mógł „odnieść wrażenie” i się pomylić. W przypadku faktycznego „szefa ochrony” gdańskiego finału WOŚP znamienne jest, że postawiono również zarzut podżegania innych świadków do świadczenia nieprawdy, co już nosi znamiona celowej próby skierowania śledztwa na fałszywe tory i odwrócenia uwagi od, delikatnie mówiąc, daleko idących niedoskonałości zabezpieczenia tej imprezy.

Co ciekawe, nieprawdziwa informacja, że morderca śp. Pawła Adamowicza posłużył się plakietką z napisem „media”, pojawiła się w przestrzeni informacyjnej niemal natychmiast po samym ataku i warto, by śledczy zbadali również pierwotne źródło tego publicznego kłamstwa. Z uwagi bowiem na sam ciężar publicznie dokonanej zbrodni, jak i jej ewentualne społeczne skutki na śledczych i w ogólnym sensie na nas wszystkich spoczywa ciężar rzetelnego i drobiazgowego wyjaśnienia wszelkich aspektów tego barbarzyńskiego czynu w taki sposób, by kłamstwo nie zatruwało naszej przyszłości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts