Która partia "rządzi" w mediach społecznościowych? W tym rankingu PiS deklasuje politycznych rywali!

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Jaka partia w ostatnim czasie była najpopularniejsza na Twitterze? Tu odpowiedź może być tylko jedna: Prawo i Sprawiedliwość. Sympatycy prawicy sprawili, że PiS zdeklasował swoich rywali w każdej kategorii. A nie od dziś wiadomo, że aktywność w mediach społecznościowych to nieodzowny element polityki. Kto się do tego przykłada, później zbiera plony!

Raport prezentuje hipotetyczny rozkład miejsc w Sejmie na podstawie analizy liczby polubień wpisów dotyczących danego ugrupowania. Analiza nie uwzględnia jednak progu wyborczego, jest więc zwykłą ciekawostką.

Okazuje się, że prawicowy Twitter daje radę! Aż 307 miejsc w Sejmie przypada partii Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska miałaby 99 miejsc, PSL 19 miejsc, Nowoczesna 12 miejsc, Kukiz'15 - 8 miejsc, SLD - 6 miejsc, Wolność - 5 miejsc i Razem - 4 miejsca.

PiS bezapelacyjnie wygrał także w podsumowaniu dyskusji na temat ugrupowań. 44 526 wzmianek o partii rządzącej robi wrażenie. To prawie trzy razy więcej niż liczba wzmianek o Platformie Obywatelskiej. Poozstałe ugrupowania w tym rankingu wypadły bardzo słabo.

Ale to nie wszystko - najwięcej wpisów, największy zasięg, największa popularność. To znów Prawo i Sprawiedliwość deklasuje politycznych rywali.  

Badanie przeprowadzono w dniach 11-17 stycznia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


7497 zakażonych w Rosji

/ pixabay.com

  

- W ciągu ostatniej doby w Rosji odnotowano 1154 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba infekcji sięgnęła 7497 - poinformował sztab powołany przez władze. To największy dobowy wzrost liczby zakażeń odnotowany w Rosji od początku epidemii.

Jedenaście osób z Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby. Łącznie odnotowano dotąd 58 ofiar śmiertelnych.

Tak jak wcześniej, największą liczbę nowych przypadków odnotowano w Moskwie - 697. W stolicy Rosji liczba zakażeń przekroczyła 5,1 tys.

Spośród ponad 80 regionów Rosji tylko w czterech nie odnotowano jeszcze przypadków koronawirusa - wynika z danych ogłoszonych przez sztab.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts