Niemiecki dyplomata krytykuje... Nord Stream 2. Padły też zaskakujące słowa o Polsce

/ flickr.com/Thawt Hawthje/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

- Niemcy zbyt długo udawali, że Nord Stream 2 nie jest projektem politycznym. To był błąd - ocenił szef monachijskiej konferencji bezpieczeństwa i były ambasador RFN w Waszyngtonie Wolfgang Ischinger.

Zdaniem dyplomaty "na etapie planowania Niemcy nie docenili pewnych rzeczy".

Należało na samym początku włączyć w ten projekt Polskę i innych. Niemcy zbyt długo udawali, że Nord Stream 2 nie jest projektem politycznym. To był błąd 

- wskazał.

W jego ocenie "niemiecki rząd powinien jednak nadal rozmawiać z Kijowem, by rozwiać obawy Ukrainy przed izolacją w polityce zagranicznej".

Zgodnie z obecnym planem gazociąg Nord Stream 2 ma być gotowy pod koniec 2019 roku, jednak wiele wskazuje na to, że jego realizacja może się opóźnić. Problemem dla Rosjan jest brak zgody na budowę ze strony Danii, co może spowodować konieczność położenia rurociągu na alternatywnej trasie. To może z kolei oznaczać co najmniej rok opóźnienia. Jeśli faktycznie tak by się stało, wówczas nowy europarlament mógłby podtrzymać swój mandat i prace nad dyrektywą gazową trwałyby nadal. W teorii jednak nowa Komisja Europejska, która powinna powstać jesienią 2019 roku, może wycofać swój projekt w tej sprawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com/pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W PSL podsumowali kandydaturę Kidawy-Błońskiej. Zwiększa szanse Ludowców?

Małgorzata Kidawa-Błońska / Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska

  

Poseł Marek Sawicki odnosząc się do decyzji konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej krótko podsumował wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na kandydatkę PO w wyborach prezydenckich. „Jest dobrą konkurentką, jeśli chodzi o szanse prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Jest szansa, że część centrowo-prawicowych wyborców PO zagłosuje na lidera PSL” - stwierdza bez ogródek Sawicki.

Konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej zdecydowała, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatem PO na prezydenta. Zagłosowało na nią 345 delegatów, a na jej kontrkandydata prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka - 125.

Poseł Marek Sawicki podkreślił, że Kidawa-Błońska, jako kandydat PO na prezydenta, ponieważ zwiększa to szanse i możliwości Władysława Kosiniaka-Kamysza.

[polecam:https://niezalezna.pl/301978-kidawa-blonska-rzuca-wyzwanie-prezydentowi-wygralam-z-kaczynskim-wygram-z-duda]

Jest dobrą konkurentką, jeśli chodzi o szanse i możliwości prezesa Kosiniaka-Kamysza. Dlatego, że Małgorzata Kidawa-Błońska reprezentuje bardziej lewe skrzydło Platformy niż konserwatywne. W związku z tym jest duża szansa, że część wyborców Platformy centrowo-prawicowych, konserwatywnych zagłosuje na Władysława Kosiniaka-Kamysza.
- prognozujeSawicki.

Z kolei rzecznik PSL Miłosz Motyka nie kryje, że cieszy się, iż kolejne partie wyłaniają swoich kandydatów na prezydenta i... wzywa Kidawę-Błońską do debaty i prezentacji programu.

[polecam:https://niezalezna.pl/301968-kidawa-blonska-poszla-na-calosc-oznajmila-ze-w-polsce-nie-ma-prezydenta]

Teraz czas na pokazanie własnych wizji Polski i prezydentury. Wzywamy Małgorzatę Kidawę-Błońską do debaty. Nie tydzień przed wyborami, lecz już teraz.
- dodał Motyka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl