Władze Wisły i Jagiellonii porozumienie w sprawie tego transferu osiągnęły już w piątek, ale żeby umowa weszła w życie piłkarze musieli przejść testy medyczne. Obydwaj z białostockim klubem związali się umową obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku. Według nieoficjalnych informacji wartość transakcji wynosi 650 tysięcy euro.

22-letni Kostal spędził w Wiśle półtora roku. Zagrał w 19 meczach ligowych i zdobył dwie bramki. Z kolei sześć lat starszy Imaz przed przejściem do "Białej Gwiazdy" latem 2017 roku był piłkarzem hiszpańskiego Cadiz CF. W ekipie z Reymonta zagrał 47 meczów ligowych i strzelił 14 goli, w tym sześć w obecnym sezonie.

Słowak jest skrzydłowym, a Hiszpan bardziej wszechstronny graczem. Był ustawiany na skrzydle, jako ofensywny pomocnik, a także w ataku. Obydwa mają wypełnić lukę po planowanej sprzedaży Przemysława Frankowskiego do Chicago Fire oraz przejściu Karola Świderskiego do PAOK Saloniki.

W tym roku Jagiellonia zatrudniła już trzech piłkarzy z Wisły. 16 stycznia podpisano kontrakt z chorwackim obrońcą Zoranem Arsenicem, który – z powodu zaległości finansowych – wypowiedział krakowskiemu klubowi umowę i przeniósł się do Białegostoku na zasadzie wolnego transferu.