Marsz Życia w Paryżu z Klubem „Gazety Polskiej”

/ Urszula Morawska

  

W ostatnią niedzielę odbył się XIII paryski Marsz Życia. Na Porte Dauphine zebrały się tysiące ludzi, którzy przeszli na Plac Trocadero. W obronie życia w stolicy Francji maszerowała także duża grupa paryskiego Klubu „Gazety Polskiej”. Jego przewodniczący Andrzej Woda mówił, że nasi rodacy byli łatwo rozpoznawalni po ich strojach, byli cały czas pozdrawiani przez innych uczestników, którzy przychodzili, by po prostu porozmawiać oraz twierdzili, że przy Polakach „ładują swoje akumulatory”. Andrzej Woda zwrócił także uwagę na to, że przeważającą liczbę manifestantów stanowili ludzie młodzi. - To pewna nadzieja na przyszłość - dodał.

 „Marsz za życiem” wpisał się w atmosferę gorącego okresu protestów we Francji i miał miejsce po dziesiątej już sobocie protestu „żółtych kamizelek”. Hasłem tegorocznego marszu była obrona wolności sumienia, a konkretnie protest wobec zakusów rządu, by usunąć tzw. „klauzulę sumienia”. Pozwala ona lekarzom, położnym i pielęgniarkom na odmowę uczestnictwa przy aborcjach.

Rzecznik tegorocznego marszu Adelaide Pouchol tłumaczyła, że obrona „klauzuli sumienia” ma pokazać, że „lekarze nie są urzędnikami władzy polityczno-medialnej, których można zmusić do zrobienia czegoś, czego nie chcą”. Dla Pouchol niszczenie tej klauzuli to przechodzenie „od cywilizacji do barbarzyństwa”.

Warto dodać, że Adelaide Pouchol jest dziennikarką i w swojej karierze zajmowała się dziennikarstwem śledczym. Udając brzemienną matkę odwiedzała placówki proaborcyjne. Swoje doświadczenia z tych „przygód” w organizacji Planing Familial określiła jako „rażenie prądem”.

Zabijanie nienarodzonych dzieci budzi nadal głęboki sprzeciw wielu Francuzów. Jednak warto dodać, że rząd wykluczył ten temat z tzw. debaty społecznej, którą rozpoczął w ubiegłym tygodniu prezydent Emmanuel Macron.

Liczba aborcji wykonywanych każdego roku we Francji dochodzi do 220 tys. rocznie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna jest już przekonany, że przegra wybory? „Tu nie ma zasad. Tu po prostu rządzi lojalność”

Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Lider Platformy Obywatelskiej walczący o miejsca w Sejmie pod szyldem Koalicji Obywatelskiej jest przekonany o braku szans na wygraną? Tak twierdzi Małgorzata Gosiewska, która przekonuje, że Grzegorz Schetyna zaczął już szykować się na kolejne lata w opozycji. „Pan Schetyna w dużej mierze po prostu konsoliduje wokół siebie lojalnych sobie, wiedząc że przegra wybory, więc chce mieć partię wierną i lojalną na czas kolejnej kadencji bycia w opozycji” - stwierdziła Gosiewska i dodała, że w Koalicji Obywatelskiej „po prostu rządzi lojalność”.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska stwierdziła dzisiaj w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info, że PiS w sytuacji, kiedy są jakieś wątpliwości, czy zarzuty, "które nie muszą wiązać się z przekroczeniem prawa, ale są źle oceniane przez społeczeństwo lub budzą niepokój", bardzo szybko je rozwiązuje.

Trzymamy wysoki poziom w tym zakresie, podchodząc z pokorą do polityki. Natomiast Platforma, przykład Neumanna, ale i Gawłowskiego, Grabarczyka, Kierwińskiego itd. pokazuje, że tutaj zasad nie ma. Tu po prostu rządzi lojalność. Przygotowują się panowie do wyborów

- mówiła.

Jednocześnie wicemarszałek Gosiewska zauważyła, że lider PO podjął już pewne działania, które maja na celu przygotować go na kolejne lata w opozycji.

Schetyna w dużej mierze po prostu konsoliduje wokół siebie lojalnych sobie, wiedząc że przegra wybory, więc chce mieć partię wierną i lojalną na czas kolejnej kadencji bycia w opozycji.

- mówiła Gosiewska.

Zdaniem Gosiewskiej środowisko PO pokazuje od lat swój lekceważący stosunek do społeczeństwa.

Przypomnijmy też panią premier Kopacz, która chwaliła się zatrudnieniem 50 hejterów na czas kampanii wyborczej po przegranych wyborach prezydenckich, z zapowiedzią że tych hejterów będzie więcej

- podkreśliła mówiąc o różnicy w podejściu do hejterów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl , 300polityka

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl