Marsz Życia w Paryżu z Klubem „Gazety Polskiej”

/ Urszula Morawska

  

W ostatnią niedzielę odbył się XIII paryski Marsz Życia. Na Porte Dauphine zebrały się tysiące ludzi, którzy przeszli na Plac Trocadero. W obronie życia w stolicy Francji maszerowała także duża grupa paryskiego Klubu „Gazety Polskiej”. Jego przewodniczący Andrzej Woda mówił, że nasi rodacy byli łatwo rozpoznawalni po ich strojach, byli cały czas pozdrawiani przez innych uczestników, którzy przychodzili, by po prostu porozmawiać oraz twierdzili, że przy Polakach „ładują swoje akumulatory”. Andrzej Woda zwrócił także uwagę na to, że przeważającą liczbę manifestantów stanowili ludzie młodzi. - To pewna nadzieja na przyszłość - dodał.

 „Marsz za życiem” wpisał się w atmosferę gorącego okresu protestów we Francji i miał miejsce po dziesiątej już sobocie protestu „żółtych kamizelek”. Hasłem tegorocznego marszu była obrona wolności sumienia, a konkretnie protest wobec zakusów rządu, by usunąć tzw. „klauzulę sumienia”. Pozwala ona lekarzom, położnym i pielęgniarkom na odmowę uczestnictwa przy aborcjach.

Rzecznik tegorocznego marszu Adelaide Pouchol tłumaczyła, że obrona „klauzuli sumienia” ma pokazać, że „lekarze nie są urzędnikami władzy polityczno-medialnej, których można zmusić do zrobienia czegoś, czego nie chcą”. Dla Pouchol niszczenie tej klauzuli to przechodzenie „od cywilizacji do barbarzyństwa”.

Warto dodać, że Adelaide Pouchol jest dziennikarką i w swojej karierze zajmowała się dziennikarstwem śledczym. Udając brzemienną matkę odwiedzała placówki proaborcyjne. Swoje doświadczenia z tych „przygód” w organizacji Planing Familial określiła jako „rażenie prądem”.

Zabijanie nienarodzonych dzieci budzi nadal głęboki sprzeciw wielu Francuzów. Jednak warto dodać, że rząd wykluczył ten temat z tzw. debaty społecznej, którą rozpoczął w ubiegłym tygodniu prezydent Emmanuel Macron.

Liczba aborcji wykonywanych każdego roku we Francji dochodzi do 220 tys. rocznie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zakopane: wysadzono bankomat na Krzeptówkach

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/jarmoluk

  

Obok znanego zakopiańskiego sanktuarium maryjnego na Krzeptówkach w nocy z czwartku na piątek wysadzono bankomat. Z uwagi na pracę policji droga w okolicy sanktuarium została zamknięta do godzin popołudniowych. Policja kieruje ruch na objazdy przez Kościelisko.

Zamknięcie drogi w okolicach sanktuarium wiąże się z dużymi problemami dla kierowców zwłaszcza w czasie trwania Triduum Paschalnego, kiedy pielgrzymi odwiedzają to znane sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Ruch został poprowadzony przez sąsiednią wieś Kościelisko. Także komunikacja miejska będzie do około godz. 14 kursowała objazdami.

- Wszystko wskazuje na to, że złodziejom nie udało się ukraść pieniędzy bo kaseta na banknoty wygląda na nienaruszoną, jednak czekamy na ekipę specjalistów z Krakowa, którzy to potwierdzą. Specjaliści odpowiedzą również na pytanie czy do dewastacji bankomatu użyto materiałów wybuchowych

- powiedział rzecznik Zakopiańskiej policji Roman Wieczorek

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl