Lis apeluje o 100 dni pokoju. A może szef "Newsweeka" zacznie od siebie? Bo te wpisy to wstyd

Tomasz Lis / Fotomag/Gazeta Polska

  

Tomasz Lis zaapelował do wszystkich Polaków o 100 dni pokoju w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jego apel jest godny pochwały, ale internauci pytają: dlaczego tylko 100 dni? I przypominają: w przypadku Tomasza Lisa najlepiej będzie... zacząć od siebie.

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis zaproponował dziś, by w Polsce zapanowało 100 dni pokoju. Nie ciszy, ale po prostu powściągliwości w słowach. Dziwnie to brzmi z ust człowieka, który w słowach niejednokrotnie nie przebierał. Wystarczy przypomnieć:

Ale cóż, Lis po śmierci Pawła Adamowicza stwierdził, że Polsce należy się 100 dni pokoju, w swoim apelu nie zapomniał także o zbliżających się wyborach do europarlamentu.

Internauci komentują propozycję Tomasza Lisa. I pytają, czy Lis sam zamierza zawiesić konto na Twitterze, na którym często padają zdecydowanie zbyt mocne słowa. Inni pytają: dlaczego tylko 100 dni? Czy po 100 dniach wszystko ma wrócić do poprzedniego stanu?

W takim razie przeanalizujmy wybrane wpisy Tomasza Lisa z ostatnich tygodni. Tak zachowywał się redaktor naczelny "Newsweeka". A trzeba przyznać, że i tak był wyjątkowo łagodny...

"Bandyci", "głupcy", "cymbały", "świnie" - prawdziwy język miłości... Panie Lis, czas zacząć od siebie!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl