Nowe sankcje na Rosję. „To jest bardzo dobra decyzja”

Zdjęcie ilustracyjne/Parlament Europejski / flickr.com/Francisco Antunes/CC BY-SA 2.0

  

Nałożenie sankcji za ataki chemiczne to bardzo dobra decyzja. Polska ją popiera - powiedział dziennikarzom w Brukseli szef MSZ Jacek Czaputowicz, komentując kwestię zaakceptowania przez ministrów krajów UE sankcji za takie ataki w Wielkiej Brytanii i Syrii.

"To jest bardzo dobra decyzja. Polska ją popiera. Osoby, które łamią traktaty dotyczące broni chemiczne, czy w ogóle broni masowego rażenia, powinny znaleźć się na listach sankcyjnych"

- powiedział Czaputowicz dziennikarzom.

Szefowie MSZ krajów unijnych potwierdzili dzisiaj objęcie sankcjami czterech funkcjonariuszy rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, w tym dwóch podejrzanych o przeprowadzenie atak na Siergieja Skripala w angielskim Salisbury oraz dwóch - szefa i wiceszefa GRU - za jego zorganizowanie.

Sankcjami objęto także pięć osób odpowiedzialnych za ataki chemiczne w Syrii. Sankcje będą się wiązały z zakazem wjazdu do UE i zamrożeniem aktywów w Unii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl