Śmierć rosyjskich żołnierzy w Abchazji

Zdjęcie ilustracyjne / Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=440534

  

Trzech rosyjskich żołnierzy z bazy w Abchazji zginęło, a dwóch zostało rannych, gdy jadący w wojskowej kolumnie transporter opancerzony BTR-80 spadł do wąwozu - poinformował Południowy Okręg Wojskowy.

"18 stycznia 2019 r. transporter opancerzony BTR-80, jadący w kolumnie sprzętu bojowego drogą z górskiego poligonu Cabał do punktu stałej dyslokacji w Abchazji na trudnym odcinku drogi spadł do wąwozu. W rezultacie wypadku zginęło trzech żołnierzy, w tym kierowca. Dwóch rannych żołnierzy ewakuowano do okręgowego szpitala wojskowego śmigłowcami sanitarnymi M-8"

- podano.

Źródło w strukturach wojskowych Abchazji poinformowało agencję TASS, że pod transporterem, którym jechało pięciu żołnierzy, osunął się grunt i maszyna spadła do wąwozu z wysokości około 40 m.

"Komisja Południowego Okręgu Wojskowego rozważa kilka wersji przyczyn wypadku BTR-80, w tym techniczną niesprawność pojazdu, a także czynnik ludzki; w rezultacie czego kierowca stracił kontrolę nad maszyną"

- czytamy w oświadczeniu.

Abchazja jest jednym z dwóch, obok Osetii Południowej, separatystycznych regionów, które w 2008 roku oderwały się od Gruzji, co w sierpniu 2008 roku stało się przyczyną konfliktu zbrojnego między Gruzją a Rosją. Od tamtej pory Rosja wspiera te republiki finansowo i militarnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sztab ludzi czuwa w internecie! Wyłapują... krytyków Wałęsy. Jakich słów unikać?

Lech Wałęsa / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Były prezydent Lech Wałęsa wytacza walkę osobom, które mają go rzekomo obrażać w internecie. Jego najbliższy współpracownik Mirosław Szczerba dysponuje podobno nawet sztabem internautów, którzy "wychwytują" internetowych "śmieszków". Sam Szczerba na początku roku informował, jakie słowa są zabronione. Przypominamy ku przestrodze!

Współpracownik Lecha Wałęsy Mirosław Szczerba z początkiem 2019 roku zapowiadał nowe porządki w internecie. Krótko mówiąc, zero tolerancji dla osób nabijających się z Lecha Wałęsy. Kto napisze w sieci "Bolek" albo "OTUA", może spodziewać się bardzo przykrych konsekwencji... [polecam:https://niezalezna.pl/251654-wspolpracownik-walesy-ostrzega-dowcipnisiow-napiszesz-bolek-lub-otua-a-pozniej]

Okazuje się, że Wałęsa do wychwytywania osób, które tak drastycznie łamią prawo i mają czelność pisać obraźliwy - jego zdaniem - ciąg znaków "OTUA", ma cały sztab ludzi. Dowodzi nim niestrudzony Mirosław Szczerba.

Nawet jeżeli ktoś zdecyduje się na uderzenie "z tajniaka" i napisze "Bolek", a później wyciszy Szczerbę czy schowa się za prywatnym profilem - nic to nie pomoże. I tak zostanie złapany! Tak przynajmniej mówi dowódca akcji przeciwko OTUA-śmieszkom. Dziś poinformował na Twitterze, że pracuje nad tym cały sztab ludzi, ale ze zrozumiałych względów, nie może powiedzieć, kto dokładnie.

Tak więc, internauci - miejcie się na baczności. Słów "OTUA" i "Bolek" nadal używacie na własną odpowiedzialność!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl