Alarmy bombowe w sześciu urzędach skarbowych!

Sześć urzędów skarbowych w woj. świętokrzyskim odebrało dzisiaj drogą mailową wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym. W przypadku trzech placówek w Kielcach, Busku-Zdroju i w Staszowie zarządzono ewakuację.

Zdjęcie ilustracyjne
flickr.com/MaleMiki/CC BY-SA 2.0

Sześć urzędów skarbowych w woj. świętokrzyskim – I i II Urząd Skarbowy w Kielcach, placówki w Busku-Zdroju, Staszowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Końskich – odebrało drogą mailową informacje o podłożonym ładunku wybuchowym. W trzech z nich z nich zarządzono ewakuacje – poinformował dzisiaj przed południem mł asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Z budynku I Urzędu Skarbowego w Kielcach przy ulicy Wróbla ewakuowano 126 osób i 24 petentów, w Busku-Zdroju 48 osób, a w Staszowie 42.

"Do każdej z sześciu placówek udali się policjanci. Sprawdzamy, czy informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego jest prawdziwa"

– zapewnił Majchrzak.

Dodał, że policja próbuje ustalić autora, który wysłał maile do placówek skarbowych. Sprawcy za złożenie fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego może grozić do ośmiu lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#alarm bombowy #Urząd Skarbowy #ewakuacja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo