Piąty rząd 

  

Podczas uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza, w bazylice Mariackiej dwie najważniejsze osoby w państwie – prezydent i premier Polski – zmieściły się dopiero w 5. rzędzie.

Na tego typu uroczystościach wszystkie miejsca są dokładnie przypisane konkretnym osobom – według pewnej protokolarnej hierarchii. W programie „Woronicza 17” jeden z posłów skarżył się na bałagan w tym względzie, nie mogąc znaleźć kartki ze swoim nazwiskiem, siadł po prostu tam, gdzie było wolne miejsce. I uznał, że z tego powodu nikomu nie spadła korona z głowy. Sprawa jest jednak znacznie poważniejsza niż urażone ambicje oficjeli: improwizowane usadzanie prezydenta i premiera między przypadkowymi ludźmi znacznie utrudnia pracę funkcjonariuszom Służby Ochrony Państwa. W cieniu zabójstwa prezydenta Gdańska ma to realny wymiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts