Dziś rano Prokuratura Krajowa przekazała informację o zatrzymaniu szefa ochrony finału WOŚP w Gdańsku. Jak wyjaśniono, zatrzymany "wprowadził policję w błąd, że Stefan W. posługiwał się plakietką Media".

Podczas konferencji prasowej Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, szef ochrony, Dariusz S. usłyszy łącznie trzy zarzuty - dwa zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań i kolejny zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

- Na podstawie dokonanych ustaleń, bezpośrednio po zdarzeniu i zatrzymaniu Stefana W. doszło do próby utrudnienia dokonania istotnych ustaleń dotyczących identyfikatora z napisem "Media" poprzez przekazanie funkcjonariuszom informacji, że tym właśnie identyfikatorem posłużył się Stefan W. w celu wejścia na scenę. Z dokonanych przez nas ustaleń wynika, że jest to niezgodne z prawdą

- mówiła prokurator Wawryniuk.

Zdaniem prokuratury, Dariusz S. miał nakłaniać jednego z pracowników firmy zabezpieczającej imprezę do składania fałszywych zeznań.

- Jak wynika z ustaleń, działania zostały podjęte w celu ukrycia zaniechania prawidłowych działań w zakresie zabezpieczenia i ochrony imprezy

- dodała prok. Wawryniuk.