"Krwawy" Księżyc podbija internet! Kiedy kolejne takie zjawisko? ZDJĘCIA

Całkowite zaćmienie Księżyca to dość rzadkie zjawisko, podczas którego tarcza satelity wydaje się większa i znajduje się bardzo blisko naszej planety. Choć w Polsce "Superksiężyc" był widoczny zeszłej nocy bardzo słabo, dzięki internautom możemy zobaczyć, jak wyglądał w innych miejscach na świecie. Te zdjęcia robią wrażenie!

Całkowite zaćmienie Księżyca miało miejsce zeszłej nocy. Tak wyglądało w Dallas
fot. twitter.com/cyberstarboy

Zeszłej nocy na niebie mogliśmy zaobserwować niezwykłe zjawisko - nie dość, że nastąpiło zaćmienie Księżyca (ostatnie obserwowaliśmy latem zeszłego roku, kolejne będzie mieć miejsce 16 lipca), to miało ono jeszcze charakter "całkowity", który oznacza, że zaćmione zostało 100% jego widocznej tarczy. Dodatkowo, mogliśmy zaobserwować tzw. superpełnię, czyli moment, w którym Księżyc znajduje się najbliżej Ziemi. Czerwonawa barwa zeszłonocnego Księżyca sprawiła, że zjawisko ochrzczono mianem Superkrwawego Księżyca Wilka.

Kolejne (częściowe) zaćmienia Księżyca będziemy mogli obserwować 16 lipca 2019r., 10 stycznia 2020 r., 5 czerwca 2020 r., 5 lipca 2020 r. oraz 30 listopada 2020 r. Choć w Polsce Księżyc nad ranem był słabo widoczny, internauci z całego świata uwiecznili to zjawisko. Sami zobaczcie!

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter, Wikipedia

#całkowite zaćmienie Księżyca #Księżyc

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo