Singapur zainteresowany zakupem F-35

/ flickr.com

  

Siły Powietrzne Republiki Singapuru (RSAF) wspólnie z singapurską Agencją ds. Nauki i Techniki Obronnej (Defence Science and Technology Agency-DSTA) zakończyły ocenę techniczną nowych samolotów, mających zastąpić myśliwce F-16. Najlepiej w zestawieniu wypadła konstrukcja myśliwca wielozadaniowego Lockheed Martin F-35 Lightning II.

Myśliwce F-16 Singapur zamierza wycofać z użytkowania po 2030r. Jednak zarówno zdaniem RSAF oraz DSTA rząd powinien zdecydować się na zakup niewielkiej liczby myśliwców F-35 aby móc w pełni ocenić zdolności tych jednostek przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej modernizacji floty myśliwców wielozadaniowych. W kolejnej fazie ministerstwo obrony Singapuru powinno przedyskutować szczegóły ze Stanami Zjednoczonymi zanim potwierdzi swoją decyzję dot. zakupu F-35. Faza ta trwać ma ok. 9-12 miesięcy.

Koszt jednego myśliwca wielozadaniowego Lockheed Martin F-35 Lightning II  w wariancie F-35A który jest samolotem startującym i lądującym w sposób konwencjonalny (CTOL) wynosi ok. 89.2 mln dolarów. Jest jednak prawdopodobne że Singapur zainteresowany jest nabyciem droższego wariantu, którym jest samolot krótkiego startu i pionowego lądowania STOVL F-35B.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lewicowy naukowiec zinterpretował słowo „Polacy”. „To nie naród, lecz niszcząca ideologia”

Michał Bilewicz / youtube.com/print screen/@Uniwersytet Warszawski/Twitter.com/screenshot

  

Michał Bilewicz, który jest wykładowcą na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego postanowił w mediach społecznościowych przedstawić swoją interpretację słowa "Polacy". Zdaniem naukowca "od dawna pod tym słowem nie kryje się naród, tylko... niszcząca ideologia".

Bilewicz jest młodym lewicowym naukowcem i publicystą specjalizującym się w m.in w kwestiach związanych z antysemityzmem. Jego badania skupiają się na problematyce teorii spiskowych, uprzedzeń i dehumanizacji, na gruncie ksenofobii, antysemityzmu.

Profesor postanowił podzielić się w sieci swoim rozumieniem słowa "Polacy". Według Bilewicza słowo to można utożsamiać z "niszczącą ideologią", której "trzeba się przeciwstawiać".

Tym, którzy nie zrozumieli jego wywodu, profesor wyjaśniał, że nie chodzi mu o Polaków, jako naród, ale właśnie o "panoszącą się ideologię". Bilewiczowi nie podoba się "epatowanie swoją tożsamością na różnych Marszach Niepodległości i innych polo-paradach".

W internetowej dyskusji głos zabrał m.in. prof. Andrzej Zybertowicz, wskazując, że myśl młodego naukowca może być obciążona stereotypem, które sam Bilewicz, na co dzień bada.

Michał Bilewicz pełnił funkcję kierownika Centrum Badań nad Uprzedzeniami. Był również członkiem zespołu lewackiej "Krytyki Politycznej", a także redaktorem takich pism jak "Lewą Nogą", "Midrasz" (gdzie pisał m.in. mjr Zygmunt Bauman) i "Słowo Żydowskie". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tysol.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl