Chińczycy wysłali na Księżyc bawełnę. Przetrwała 212 godzin

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

  

Zaraz po Nowym Roku na Księżycu wylądował wysłany przez chińską agencję kosmiczną lądownik Chang'e 4. Jednym z celów misji była próba zasadzenia i wyhodowania na ziemskim satelicie roślin. Wykiełkowała jedynie bawełna, a zdjęcia jej liści szybko obiegły świat. Niestety, roślinka nie przetrwała nocy na Księżycu i obumarła. Zdołała przetrwać 212 godzin.

Chiński łazik zasadził na powierzchni Księżyca nasiona bawełny, rzepaku, rzeżuchy i ziemniaków. Umieszczono również drożdże i larwy muszek owocówek. Okazało się, że wykiełkowała jedynie bawełna, a zdjęcia jej liści szybko obiegły świat, wywołując prawdziwą sensację. Jak poinformowali jednak kilka dni temu Chińczycy, roślina zdołała przetrwać zaledwie 212 godzin. Wszystko przez noc, która zapanowała po tzw. ciemnej stronie Księżyca - temperatura spadła do -170 stopni Celsjusza, a utrzymująca się na pokładzie Chang'e 4 minibiosfera nie zdołała uchronić bawełny przed tak dużym mrozem.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: businessinsider.com.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl