Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Uwaga na mgłę

Zdjęcie ilustracyjne, droga / witter.com/GDDKiA_Krakow

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niektóre trasy w województwie wielkopolskim są śliskie, jest mgła. Z wystąpieniem mgły muszą się też liczyć kierowcy w sześciu innych regionach Polski.

GDDKiA poinformowała dziś w komunikacie, że na drogach krajowych pracują 224 pojazdy do zimowego utrzymania.

Śliskość występuje na terenie województwa wielkopolskiego - na drodze krajowej nr 5, na trasie S5 na odcinku Stęszew - Rawicz, na drodze 36 z Rawicza do Ostrowa Wielkopolskiego, na także na drodze krajowej 12 na odcinku Leszno - Jarocin.

Mgła występuje na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

W komunikacie podano również prognozę pogody na najbliższe godziny. Wynika z niej, że w dzień w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, a początkowo również w centrum i na Lubelszczyźnie zachmurzenie małe lub umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże. Rano lokalne mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 400 m.

Nad wschodnim Pomorzem, Warmią, Mazurami i Suwalszczyzną oraz w rejonie Karpat słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. C na południowym wschodzie do 1 st. C miejscami na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, na północy z kierunków zachodnich, na południu północno-wschodni, na pozostałym obszarze zmienny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

„Nasza droga nie jest daremna, nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Ojciec święty dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół - podkreślił Franciszek - nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

W homilii w bazylice Świętego Piotra papież przywołał obraz kobiet, które poszły do grobu Jezusa.

Obawiały się, że ich wyprawa będzie bezużyteczna, bo duży kamień tarasował wejście do grobu. Droga tych kobiet jest również naszą drogą

- wyjaśnił Franciszek.

Wydaje się - dodał - że wszystko rozbija się o kamień: piękno stworzenia o dramat grzechu. Wyzwolenie z niewoli o niewierność wobec przymierza. Obietnice proroków o smutną obojętność ludu. Podobnie również w dziejach Kościoła i w historii każdego z nas: zdaje się, że przebyte kroki nigdy nie doprowadzą do celu. Dzisiaj odkrywamy, że nasza droga nie jest daremna, że nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny

- wskazał papież.

Ojciec święty mówił, że Bóg usuwa "najtwardsze kamienie, o które rozbijają się nadzieje i oczekiwania: śmierć, grzech, lęk, światowość".

Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają żywy kamień: Jezusa zmartwychwstałego. My, jako Kościół, jesteśmy na Nim zbudowani, i nawet gdy tracimy ducha, kiedy jesteśmy kuszeni, aby osądzać wszystko na podstawie naszych niepowodzeń, On przychodzi, aby uczynić wszystko nowe, obalić nasze rozczarowania

- powiedział Franciszek. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl