Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Uwaga na mgłę

Zdjęcie ilustracyjne, droga / witter.com/GDDKiA_Krakow

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niektóre trasy w województwie wielkopolskim są śliskie, jest mgła. Z wystąpieniem mgły muszą się też liczyć kierowcy w sześciu innych regionach Polski.

GDDKiA poinformowała dziś w komunikacie, że na drogach krajowych pracują 224 pojazdy do zimowego utrzymania.

Śliskość występuje na terenie województwa wielkopolskiego - na drodze krajowej nr 5, na trasie S5 na odcinku Stęszew - Rawicz, na drodze 36 z Rawicza do Ostrowa Wielkopolskiego, na także na drodze krajowej 12 na odcinku Leszno - Jarocin.

Mgła występuje na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

W komunikacie podano również prognozę pogody na najbliższe godziny. Wynika z niej, że w dzień w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, a początkowo również w centrum i na Lubelszczyźnie zachmurzenie małe lub umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże. Rano lokalne mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 400 m.

Nad wschodnim Pomorzem, Warmią, Mazurami i Suwalszczyzną oraz w rejonie Karpat słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. C na południowym wschodzie do 1 st. C miejscami na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, na północy z kierunków zachodnich, na południu północno-wschodni, na pozostałym obszarze zmienny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Upadła na chodniku. Po 17 latach zapadł wyrok

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że kobiecie, która przewróciła się na nierównym chodniku w Rzymie, nie przysługuje odszkodowanie, o jakie wystąpiła. Kobieta powinna była bardziej uważać - uznał sąd zamykając sprawę po 17 latach od jej upadku na Placu Weneckim.

Mieszkanka Wiecznego Miasta domagała się odszkodowania od jego władz.

W lutym 2002 roku rzymianka potknęła się i przewróciła. Jak twierdziła - z powodu wyrwy między nierówno ułożonymi płytami trotuaru.

Sąd pierwszej instancji przyznał jej rację w sprawie, którą wytoczyła zarządowi włoskiej stolicy, domagając się odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

Następnie jednak wyrok nakazujący władzom miejskim wypłatę odszkodowania uchylił sąd apelacyjny, bo na podstawie fotografii i zeznań świadka zdarzenia stwierdził, że w chodniku nie było żadnej dziury, ale zwykłe, dobrze widoczne pęknięcia płyty. Ponieważ zaś plac był dobrze oświetlony, kobieta nie upadłaby, gdyby bardziej uważała i patrzyła pod nogi - orzekł sąd.

Ten wyrok kobieta zaskarżyła w Sądzie Najwyższym wskazując, że zarząd miasta ma ustawowy obowiązek zagwarantować dobry stan i konserwację ulic oraz chodników. Sędziowie odrzucili jednak jej odwołanie i uznali za przekonujące konkluzje sądu apelacyjnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl