Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Uwaga na mgłę

Zdjęcie ilustracyjne, droga / witter.com/GDDKiA_Krakow

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niektóre trasy w województwie wielkopolskim są śliskie, jest mgła. Z wystąpieniem mgły muszą się też liczyć kierowcy w sześciu innych regionach Polski.

GDDKiA poinformowała dziś w komunikacie, że na drogach krajowych pracują 224 pojazdy do zimowego utrzymania.

Śliskość występuje na terenie województwa wielkopolskiego - na drodze krajowej nr 5, na trasie S5 na odcinku Stęszew - Rawicz, na drodze 36 z Rawicza do Ostrowa Wielkopolskiego, na także na drodze krajowej 12 na odcinku Leszno - Jarocin.

Mgła występuje na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

W komunikacie podano również prognozę pogody na najbliższe godziny. Wynika z niej, że w dzień w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, a początkowo również w centrum i na Lubelszczyźnie zachmurzenie małe lub umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże. Rano lokalne mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 400 m.

Nad wschodnim Pomorzem, Warmią, Mazurami i Suwalszczyzną oraz w rejonie Karpat słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. C na południowym wschodzie do 1 st. C miejscami na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, na północy z kierunków zachodnich, na południu północno-wschodni, na pozostałym obszarze zmienny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Brazylia: 44 tys. żołnierzy walczy z pożarami

/ geralt

  

W Brazylii do walki z pożarami lasów w Amazonii oddelegowano lotnictwo wojskowe i 44 tys. żołnierzy - podaje w sobotę Associated Press. Media informują o kilkuset nowych ogniskach pożaru.

Plany gaszenia pożarów lasów przedstawili w sobotę ministrowie obrony i środowiska Fernando Azevedo e Silva i Ricardo de Aquino Salles.

Dzień wcześniej prezydent Brazylii Jair Bolsonaro podpisał dekret o skierowaniu wojska do walki z pożarami. Zachodnie agencje zauważają, że prezydent podjął zdecydowane działania dopiero pod presją opinii międzynarodowej.

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał w czwartek na Twitterze, że pożary w Amazonii są zagrożeniem dla całego świata oraz że ta sprawa powinna być przedyskutowana na szczycie grupy G7 we francuskim Biarritz.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek na Twitterze, że rozmawiał telefonicznie z brazylijskim przywódcą i zaoferował mu amerykańską pomoc w walce z pożarami lasów w Amazonii.

W sobotę minister obrony oświadczył, że ze strony amerykańskiej nie skierowano konkretnej pomocy do walki z pożarami. Dodał, że po rozmowie telefonicznej przywódców nie podjęto żadnych kolejnych kroków.

Według oficjalnych danych pożary na obszarze Amazonii są w tym roku większe o 83 proc. w porównaniu z takim samym okresem w ub. roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl