Fatalny upadek Niemca w Zakopanem. Jakie są rokowania?

David Siegel / By Christian Bier - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63031313

  

Badania, które wykonano u Davida Siegela w zakopiańskim szpitalu po upadku podczas konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi nie dały jednoznacznej odpowiedzi, czy w kolanie zostały zerwane wiązadła. Niemcy żyją nadzieją, że skoczek szybko wróci do zdrowia po fatalnie wyglądającym upadku.

"Jest duża szansa, że ciągłość więzadeł krzyżowych została zachowana. Na tę chwilę wiadomo, że jest bardzo mocne stłuczenie powierzchni stawowych i na pewno więzadła są ponaciągane"

- powiedział Rafał Kot, który m.in. specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej, w szczególności schorzeniach i urazach kręgosłupa stawów kolanowych.

Podkreślił jednak, że jest to tylko wstępna diagnoza.

"Teraz zostanie mu założony stabilizator, natomiast badanie rezonansem magnetycznym, które definitywnie pokaże co jest z więzadłami, zostanie wykonane, gdy trochę zejdzie krwiak. Myślę, że nastąpi to jutro, najdalej pojutrze"

- dodał.

Niemiec upadł podczas drugiej serii sobotniego konkursu drużynowego w Zakopanem po oddaniu skoku na odległość 142,5 m. Mimo to jego zespół zwyciężył w zawodach o 0,1 pkt przed Austriakami. Polacy zajęli trzecie miejsce.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych. Uczestnicy Zjazdu Ślaskich Klubów "GP" uczcili pamięć Powstańców

  

Podczas dzisiejszego Zjazdu Ślaskich Klubów "Gazety Polskiej" z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych. Tak uczestnicy Zjazdu uczcili pamięć walczących o polskość Śląska. Nie zabrakło też szczególnych podziękowań.

Wczoraj w Tarnowskich Górach rozpoczął się trzydniowy Zjazd Ślaskich Klubów "Gazety Polskiej", którego organizatorką jest przewodnicząca gliwickiego Klubu "GP", Marta Święcicka. W piątek na inaugurację wydarzenia przybył do Tarnowskich Gór premier Mateusz Morawiecki.

Spotykamy się w pięknym miejscu, na śląskim Wawelu [zamku w Tarnowicach Starych], w sali rycerskiej, bo mam zaszczyt spotykać się z współczesnym rycerstwem Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem bardzo szczęśliwy, że są ludzie, którzy tak Polskę pielęgnują w sercu

- powiedział wczoraj szef polskiego rządu.

Dzisiaj uczestnicy Zjazdu uczcili pamięć walczących o polskość Śląska.

To właśnie podczas dzisiejszego Zjazdu Ślaskich Klubów "Gazety Polskiej" z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych.

Członkowie Śląskich Klubów "Gazety Polskiej" szczególne podziękowania skierowali zaś do poseł PiS Barbary Dziuk za "dbałość o prawdę historyczną oraz służbę na rzecz Ojczyzny".

Taki napis widniał na specjalnie przygotowanym torcie:

Wcześniej, w sobotę, kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach złożyli m.in. własnie poseł na Sejm RP, Barbara Dziuk, rodowita tarnogórzanka, znana z lokalnej aktywności, Marta Święcicka, szefowa klubu "GP" w Gliwicach oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". 

[polecam:https://niezalezna.pl/284994-pamiec-o-powstancach-wciaz-zywa-uczestnicy-zjazdu-klubow-gp-upamietnili-walczacych-o-polskosc-slaska]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl