Fatalny upadek Niemca w Zakopanem. Jakie są rokowania?

David Siegel / By Christian Bier - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63031313

  

Badania, które wykonano u Davida Siegela w zakopiańskim szpitalu po upadku podczas konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi nie dały jednoznacznej odpowiedzi, czy w kolanie zostały zerwane wiązadła. Niemcy żyją nadzieją, że skoczek szybko wróci do zdrowia po fatalnie wyglądającym upadku.

"Jest duża szansa, że ciągłość więzadeł krzyżowych została zachowana. Na tę chwilę wiadomo, że jest bardzo mocne stłuczenie powierzchni stawowych i na pewno więzadła są ponaciągane"

- powiedział Rafał Kot, który m.in. specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej, w szczególności schorzeniach i urazach kręgosłupa stawów kolanowych.

Podkreślił jednak, że jest to tylko wstępna diagnoza.

"Teraz zostanie mu założony stabilizator, natomiast badanie rezonansem magnetycznym, które definitywnie pokaże co jest z więzadłami, zostanie wykonane, gdy trochę zejdzie krwiak. Myślę, że nastąpi to jutro, najdalej pojutrze"

- dodał.

Niemiec upadł podczas drugiej serii sobotniego konkursu drużynowego w Zakopanem po oddaniu skoku na odległość 142,5 m. Mimo to jego zespół zwyciężył w zawodach o 0,1 pkt przed Austriakami. Polacy zajęli trzecie miejsce.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

GIS zarządził wycofanie z aptek popularnego leku. Stwierdzono obecność niepożądanych bakterii

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Monika/CC BY-SA 2.0

  

Główny Inspektorat Sanitarny wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące wycofania partii pastylek do ssania "Bactitis kids", stosowanych w nawracających infekcjach ucha, nosa, gardła i po przebytej anginie.

Chodzi o opakowania z informacją, że najlepiej spożyć produkt przed końcem – 12. 2020. Data minimalnej trwałości produktu jest jednocześnie numerem partii.

"W próbkach produktu badanego przez Narodowy Instytut Leków, na zlecenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej, stwierdzono obecność niedeklarowanych w składzie bakterii Enterococcus faecium, Enterococcus gallinarum oraz zaniżonej w stosunku do deklarowanej w składzie zawartości bakterii Streptococcus salivarius. Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny może to stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzi"

– podał GIS.

Producentem dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego "Bactitis kids" jest Lek Pharma z Tarnowskich Gór.

GIS przekazał, że firma Lek Pharma podjęła działania mające na celu wycofanie kwestionowanego produktu z rynku i poinformowanie o tym odbiorców. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl