Stoch o Kubackim: "Dawid jest na takim poziomie, na jakim każdy z nas chciałby być"

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Polska zajęła trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w dużej mierze dzięki dyskwalifikacji Norwega Johanna Andre Forfanga. "Mieliśmy szczęście w nieszczęściu" - przyznał Kamil Stoch.

Na półmetku rywalizacji Polska zajmowała czwarte miejsce, tracąc do trzecich Norwegów 7,3 pkt. Po dwóch kolejnych zawodnikach podium od biało-czerwonych oddaliło się jeszcze bardziej, ale skaczący jako trzeci Forfang został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy strój.

"Mieliśmy szczęście w nieszczęściu. Stać nas jako drużynę na dużo lepsze skoki, ale Dawid Kubacki nas wciągnął za uszy na podium. Mimo wszystko zapracowaliśmy na nie, a to, że ktoś inny popełnił jeszcze większy błąd, to już nie nasza wina"

- podkreślił Stoch.

Po wpadce Skandynawów podopiecznym trenera Stefana Horngachera mogli jeszcze zagrozić Słoweńcy, ale skaczący w ostatniej serii Kubacki pozbawił ich złudzeń. Wynikiem 143,5 m ustanowił rekord Wielkiej Krokowi, poprawiając o pół metra wynik Niemca Markusa Eisenbichlera sprzed kilkunastu minut.

28-letni nowotarżanin tym samym potwierdził świetną formę. W ubiegłym tygodniu odniósł w Predazzo pierwsze pucharowe zwycięstwo i austriacki szkoleniowiec zdecydował, że to on, a nie Stoch będzie skakał jako ostatni w polskiej ekipie. Trzykrotny mistrz olimpijski w takiej sytuacji był poprzednio 11 marca 2017 roku w Oslo.

"Nie ma znaczenia, jakie sukcesy odnosiłem w karierze. Najważniejsze jest tu i teraz, a tu i teraz Dawid jest na takim poziomie, na jakim każdy z nas chciałby być"

- przyznał Stoch.

On po bardzo dobrym pierwszym skoku, słabiej spisał się w drugiej próbie. Nie tylko wylądował o 4,5 m bliżej, ale również znacznie gorzej stylowo, co kosztowało go wiele punktów.

"W locie stało się coś, czego do końca nie rozumiem, ale trener na szybko powiedział mi, że wie o co chodzi i mamy o tym spokojnie porozmawiać. Wiedziałem, że przy lądowaniu jest coś nie tak, ale bywało dużo gorzej"

- powiedział zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie.

Triumfowali Niemcy, którzy o zaledwie 0,1 pkt wyprzedzili Austriaków. Przez większość konkursu Niemcy mieli zdecydowaną przewagę, ale w serii finałowej upadł David Siegel i rywale bardzo się zbliżyli.

Jutro w Zakopanem zostanie rozegrany konkurs indywidualny

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Europa Karpat" oficjalnie otwarta

  

W Krasiczynie koło Przemyśla (woj. podkarpackie) oficjalnie otwarto 22. edycję konferencji "Europa Karpat". W spotkaniu w Krasiczynie biorą udział przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej oraz samorządowej, naukowcy, eksperci i analitycy z państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier), Rumunii oraz Ukrainy. Gośćmi wydarzenia mają być także dyplomaci z Austrii, Czarnogóry i Włoch.

Gospodarzem "Europy Karpat" jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Konferencja będzie okazją do rozmowy o wspólnych bohaterach wolności łączących kraje regionu. Zaplanowano także dyskusję w ramach panelu "Ścieżkami mędrców - o przyszłości Europy Środkowej". Podczas konferencji zostanie również zaprezentowany Program Transgraniczny Polska-Białoruś-Ukraina. W spotkaniu w Krasiczynie biorą udział przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej oraz samorządowej, naukowcy, eksperci i analitycy z państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier), Rumunii oraz Ukrainy. Gośćmi wydarzenia mają być także dyplomaci z Austrii, Czarnogóry i Włoch.

To już 22. edycja "Europy Karpat". Przedsięwzięcie ma służyć współpracy krajów tego regionu Europy.

Konferencję rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy pamięci śp. premiera Jana Olszewskiego, który dziś spoczął na Powązkach Wojskowych.

Następnie głos zabrała wojewoda woj. podkarpackiego, Ewa Leniart, która przypomniała m.in. historię konferencji "Europa Karpat".

Idea spotkań sięga 2007 roku, kiedy to z inicjatywy ówczesnego posła Marka Kuchcińskiego odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarzystów państw karpackich. "Europa Karpat" stała się pierwszym forum wymiany myśli, inicjatyw, ale też polem do zacieśnienia współpracy między nami, sąsiadami

 - mówiła.

Wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch podkreślił, że "wszystkie projekty realizowane w obrębie Karpat są dla nas żywotnie istotne".

To przyszłość naszego województwa, nie tylko komunikacyjna. Rozmawiamy na tej konferencji oraz wielu innych na temat wspólnej współpracy

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl