Groził politykom Platformy Obywatelskiej. Usłyszał zarzuty

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Pixies/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Wobec 47-letniego Arkadiusza M., który na portalu społecznościowym groził śmiercią politykom PO i przewodniczącemu Rady Europejskiej, a także z aprobatą wyrażał się o zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Jak poinformował rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej Stanisław Bar, zatrzymany w Nysie Arkadiusz M. ma przedstawiony zarzut kierowania gróźb karalnych wobec polityków Platformy Obywatelskiej, przewodniczącego Rady Europejskiej oraz wyrażania publicznie pochwały dla zbrodni dokonanej na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, który zmarł w wyniku ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Groźby karalne, jakie podejrzany zamieścił na jednym z portali społecznościowych, miały związek z poglądami politycznymi osób, pod adresem których je kierował. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny i wydano zakaz opuszczania kraju. Został także zobowiązany do usunięcia wpisów, które stały się przedmiotem śledztwa"

- powiedział prokurator Bar. Arkadiusz M. odpowie także za posiadanie ponad 40 gram marihuany. "Za zarzucane czyny podejrzanemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności" - wskazał.

Na ślad wpisów Arkadiusza M. wpadli opolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. Podczas przeglądania stron zobaczyli kontrowersyjne wpisy podejrzanego. W ciągu kilku godzin funkcjonariuszom udało się ustalić jego miejsce zamieszkania i dokonać zatrzymania. Jak informowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, w chwili aresztowania Arkadiusz M. był nietrzeźwy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

„Nasza droga nie jest daremna, nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Ojciec święty dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół - podkreślił Franciszek - nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

W homilii w bazylice Świętego Piotra papież przywołał obraz kobiet, które poszły do grobu Jezusa.

Obawiały się, że ich wyprawa będzie bezużyteczna, bo duży kamień tarasował wejście do grobu. Droga tych kobiet jest również naszą drogą

- wyjaśnił Franciszek.

Wydaje się - dodał - że wszystko rozbija się o kamień: piękno stworzenia o dramat grzechu. Wyzwolenie z niewoli o niewierność wobec przymierza. Obietnice proroków o smutną obojętność ludu. Podobnie również w dziejach Kościoła i w historii każdego z nas: zdaje się, że przebyte kroki nigdy nie doprowadzą do celu. Dzisiaj odkrywamy, że nasza droga nie jest daremna, że nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny

- wskazał papież.

Ojciec święty mówił, że Bóg usuwa "najtwardsze kamienie, o które rozbijają się nadzieje i oczekiwania: śmierć, grzech, lęk, światowość".

Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają żywy kamień: Jezusa zmartwychwstałego. My, jako Kościół, jesteśmy na Nim zbudowani, i nawet gdy tracimy ducha, kiedy jesteśmy kuszeni, aby osądzać wszystko na podstawie naszych niepowodzeń, On przychodzi, aby uczynić wszystko nowe, obalić nasze rozczarowania

- powiedział Franciszek. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl