Groził politykom Platformy Obywatelskiej. Usłyszał zarzuty

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Pixies/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Wobec 47-letniego Arkadiusza M., który na portalu społecznościowym groził śmiercią politykom PO i przewodniczącemu Rady Europejskiej, a także z aprobatą wyrażał się o zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Jak poinformował rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej Stanisław Bar, zatrzymany w Nysie Arkadiusz M. ma przedstawiony zarzut kierowania gróźb karalnych wobec polityków Platformy Obywatelskiej, przewodniczącego Rady Europejskiej oraz wyrażania publicznie pochwały dla zbrodni dokonanej na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, który zmarł w wyniku ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Groźby karalne, jakie podejrzany zamieścił na jednym z portali społecznościowych, miały związek z poglądami politycznymi osób, pod adresem których je kierował. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny i wydano zakaz opuszczania kraju. Został także zobowiązany do usunięcia wpisów, które stały się przedmiotem śledztwa"

- powiedział prokurator Bar. Arkadiusz M. odpowie także za posiadanie ponad 40 gram marihuany. "Za zarzucane czyny podejrzanemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności" - wskazał.

Na ślad wpisów Arkadiusza M. wpadli opolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. Podczas przeglądania stron zobaczyli kontrowersyjne wpisy podejrzanego. W ciągu kilku godzin funkcjonariuszom udało się ustalić jego miejsce zamieszkania i dokonać zatrzymania. Jak informowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, w chwili aresztowania Arkadiusz M. był nietrzeźwy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Brazylia: 44 tys. żołnierzy walczy z pożarami

/ geralt

  

W Brazylii do walki z pożarami lasów w Amazonii oddelegowano lotnictwo wojskowe i 44 tys. żołnierzy - podaje w sobotę Associated Press. Media informują o kilkuset nowych ogniskach pożaru.

Plany gaszenia pożarów lasów przedstawili w sobotę ministrowie obrony i środowiska Fernando Azevedo e Silva i Ricardo de Aquino Salles.

Dzień wcześniej prezydent Brazylii Jair Bolsonaro podpisał dekret o skierowaniu wojska do walki z pożarami. Zachodnie agencje zauważają, że prezydent podjął zdecydowane działania dopiero pod presją opinii międzynarodowej.

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał w czwartek na Twitterze, że pożary w Amazonii są zagrożeniem dla całego świata oraz że ta sprawa powinna być przedyskutowana na szczycie grupy G7 we francuskim Biarritz.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek na Twitterze, że rozmawiał telefonicznie z brazylijskim przywódcą i zaoferował mu amerykańską pomoc w walce z pożarami lasów w Amazonii.

W sobotę minister obrony oświadczył, że ze strony amerykańskiej nie skierowano konkretnej pomocy do walki z pożarami. Dodał, że po rozmowie telefonicznej przywódców nie podjęto żadnych kolejnych kroków.

Według oficjalnych danych pożary na obszarze Amazonii są w tym roku większe o 83 proc. w porównaniu z takim samym okresem w ub. roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl