Fałszywy policjant zatrzymany przez funkcjonariuszy

Policja / policja.pl

  

19-latka, który podawał się za policjanta i skontrolował grupę nastolatków w miejskim parku, zatrzymali funkcjonariusze z Koła (Wielkopolskie). Mężczyźnie za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi nawet rok więzienia.

Jak poinformowała kolska policja, zgłoszenie o młodym "funkcjonariuszu" wpłynęło do miejscowego komisariatu w czwartek wieczorem. O tym, że mężczyzna podający się za policjanta legitymował nieletnie osoby w jednym z miejskich parków poinformował stróżów prawa jeden z rodziców.

Przybyły na miejsce patrol zatrzymał 19-latka, który zdążył już skontrolować zawartość kieszeni ośmioosobowej grupy osób w wieku 13-16 lat.

"Jedna z osób, wobec której samozwańczy policjant podjął czynności kontrolne, o zaistniałej sytuacji powiadomiła swojego rodzica. Ten natychmiast informację przekazał prawdziwym funkcjonariuszom policji”

– podała policja w Kole.

Mundurowi ujawnili w samochodzie 19-latka niebieską lampę błyskową emitującą sygnały świetlne podobne do sygnałów używanych przez policję oraz replikę pistoletu z magazynkiem na plastikowe kulki.

Zatrzymany mieszkaniec miasta był trzeźwy. Usłyszał zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz wykonywania czynności związanych z jego funkcją. 19-latek przyznał się do winy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

„Nasza droga nie jest daremna, nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Ojciec święty dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół - podkreślił Franciszek - nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

W homilii w bazylice Świętego Piotra papież przywołał obraz kobiet, które poszły do grobu Jezusa.

Obawiały się, że ich wyprawa będzie bezużyteczna, bo duży kamień tarasował wejście do grobu. Droga tych kobiet jest również naszą drogą

- wyjaśnił Franciszek.

Wydaje się - dodał - że wszystko rozbija się o kamień: piękno stworzenia o dramat grzechu. Wyzwolenie z niewoli o niewierność wobec przymierza. Obietnice proroków o smutną obojętność ludu. Podobnie również w dziejach Kościoła i w historii każdego z nas: zdaje się, że przebyte kroki nigdy nie doprowadzą do celu. Dzisiaj odkrywamy, że nasza droga nie jest daremna, że nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny

- wskazał papież.

Ojciec święty mówił, że Bóg usuwa "najtwardsze kamienie, o które rozbijają się nadzieje i oczekiwania: śmierć, grzech, lęk, światowość".

Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają żywy kamień: Jezusa zmartwychwstałego. My, jako Kościół, jesteśmy na Nim zbudowani, i nawet gdy tracimy ducha, kiedy jesteśmy kuszeni, aby osądzać wszystko na podstawie naszych niepowodzeń, On przychodzi, aby uczynić wszystko nowe, obalić nasze rozczarowania

- powiedział Franciszek. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl