Fałszywy policjant zatrzymany przez funkcjonariuszy

Policja / policja.pl

  

19-latka, który podawał się za policjanta i skontrolował grupę nastolatków w miejskim parku, zatrzymali funkcjonariusze z Koła (Wielkopolskie). Mężczyźnie za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi nawet rok więzienia.

Jak poinformowała kolska policja, zgłoszenie o młodym "funkcjonariuszu" wpłynęło do miejscowego komisariatu w czwartek wieczorem. O tym, że mężczyzna podający się za policjanta legitymował nieletnie osoby w jednym z miejskich parków poinformował stróżów prawa jeden z rodziców.

Przybyły na miejsce patrol zatrzymał 19-latka, który zdążył już skontrolować zawartość kieszeni ośmioosobowej grupy osób w wieku 13-16 lat.

"Jedna z osób, wobec której samozwańczy policjant podjął czynności kontrolne, o zaistniałej sytuacji powiadomiła swojego rodzica. Ten natychmiast informację przekazał prawdziwym funkcjonariuszom policji”

– podała policja w Kole.

Mundurowi ujawnili w samochodzie 19-latka niebieską lampę błyskową emitującą sygnały świetlne podobne do sygnałów używanych przez policję oraz replikę pistoletu z magazynkiem na plastikowe kulki.

Zatrzymany mieszkaniec miasta był trzeźwy. Usłyszał zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz wykonywania czynności związanych z jego funkcją. 19-latek przyznał się do winy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Upadła na chodniku. Po 17 latach zapadł wyrok

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że kobiecie, która przewróciła się na nierównym chodniku w Rzymie, nie przysługuje odszkodowanie, o jakie wystąpiła. Kobieta powinna była bardziej uważać - uznał sąd zamykając sprawę po 17 latach od jej upadku na Placu Weneckim.

Mieszkanka Wiecznego Miasta domagała się odszkodowania od jego władz.

W lutym 2002 roku rzymianka potknęła się i przewróciła. Jak twierdziła - z powodu wyrwy między nierówno ułożonymi płytami trotuaru.

Sąd pierwszej instancji przyznał jej rację w sprawie, którą wytoczyła zarządowi włoskiej stolicy, domagając się odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

Następnie jednak wyrok nakazujący władzom miejskim wypłatę odszkodowania uchylił sąd apelacyjny, bo na podstawie fotografii i zeznań świadka zdarzenia stwierdził, że w chodniku nie było żadnej dziury, ale zwykłe, dobrze widoczne pęknięcia płyty. Ponieważ zaś plac był dobrze oświetlony, kobieta nie upadłaby, gdyby bardziej uważała i patrzyła pod nogi - orzekł sąd.

Ten wyrok kobieta zaskarżyła w Sądzie Najwyższym wskazując, że zarząd miasta ma ustawowy obowiązek zagwarantować dobry stan i konserwację ulic oraz chodników. Sędziowie odrzucili jednak jej odwołanie i uznali za przekonujące konkluzje sądu apelacyjnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl