Raport ws. Amber Gold na ostatniej prostej. Podano datę prezentacji dokumentu

Amber Gold / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jan Przemyłski

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portali Niezależna.pl, gdzie prowadzi program „Rozmowa niezależna”.

Kontakt z autorem

  

Jeszcze co najmniej jeden świadek zostanie przesłuchany przed komisją ds. afery Amber Gold, a raport końcowy z prac ma być zaprezentowany najprawdopodobniej w marcu lub kwietniu – wynika z informacji, do których dotarła „Codzienna”.

Komisja ds. Amber Gold musi opublikować raport podsumowujący jej pracę przed zakończeniem kadencji Sejmu. „Codzienna” postanowiła skontaktować się z politykami zasiadającymi w tym organie i zapytać, kiedy konkretnie poznamy efekty ich prac.

– Przewodniczący komisji nie dzielą się ze mną informacjami, dlatego trudno jest mi powiedzieć, kiedy komisja skończy pracę. Nie korzysta się z mojej pomocy podczas prac nad raportem, więc mogę stwierdzić, że będzie to autorskie dzieło PiS

– przekazał „Codziennej” Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Z kolei na pytanie, czy uważa, że komisja, w której zasiada, przyczyniła się do wyjaśnienia afery Amber Gold, polityk odpowiedział, że nie, „ponieważ wnioski końcowe będą stronnicze”. – Oprócz tego, co było wiadomo, nic nowego nie ustalono. Zostały poniesione koszty w związku z działalnością komisji. Nie ma przygotowanego żadnego pakietu naprawczego. Tu chodzi tylko o bicie piany medialnej – stwierdził poseł Zembaczyński.

O komentarz do słów polityka Nowoczesnej poprosiliśmy przewodniczącą komisji Małgorzatę Wassermann.

Pan Zembaczyński od listopada nie pojawia się na pracach komisji. Cały czas dostajemy od posła Nowoczesnej zwolnienia lekarskie. W czwartek również mieliśmy posiedzenie i pana Zembaczyńskiego nie było na nim. Z informacji, jakie dostałam, wynika, że ponownie przesłał zwolnienie, więc jak mamy korzystać z jego pomocy?

– mówi „Codziennej” Małgorzata Wassermann. Przewodniczącą komisji spytaliśmy również o to, czy będą wzywani kolejni świadkowie w celu uzupełnienia zeznań, czy proces przesłuchań już się zakończył.

Zapadła decyzja, że jeszcze jedna osoba zostanie wezwana przed komisję. Jednak z uwagi na to, że głosowanie odbyło się na zamkniętym posiedzeniu, to ja nie mogę na razie ujawniać, kto zostanie poproszony o złożenie wyjaśnień i kiedy to będzie miało miejsce – przekazała nam przewodnicząca Wassermann. Dodała również, że w sprawie nadal pojawiają się nowe dokumenty, które są analizowane i nie jest wykluczone, że wezwań na przesłuchania będzie więcej.

Cały tekst w weekendowej „Gazecie Polskiej Codziennie”

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl