Polowanie na Żyda Andruszkiewicza

  

Właściwie powinienem dać inny i bardziej konsekwentny tytuł: „Polowanie na Żyda II”, bo swego czasu tak opisałem nagonkę na Dawida Wildsteina, którą zorganizowali junacy z „Gazety Wyborczej”. Po namyśle zmieniłem tytuł, aby nie mylić porządków. Andruszkiewicz oczywiście Żydem nie jest i tylko tego argumentu zabrakło na fali gnoju, nie żadnego „hejtu”, jaka się przelała przez lewicowo-liberalne media. Prócz rytualnych wyzwisk: faszysta, nacjonalista, „prawdziwy Polak”, pojawiło się coś nowego.

Mam na myśli skalę agresji w relacji do takiego sobie awansu. Adam Andruszkiewicz został wiceministrem od cyfryzacji, a za tym resortem od wielu lat ciągnie się tragikomiczna sława, w mojej ocenie słusznie. Ministerstwo to jest dziwolągiem i przeżytkiem, w 2019 r. cyfryzacja na nikim nie robi wrażenia i jeśli kiedykolwiek istnienie ministerstwa miało sens, to 25 lat temu, nie dziś. Nie jest to też gabinet, w którym przelewa się od konfitur, poza tym ideologicznie obojętny, konstytucji nie łamie, korników i dzików nie zabija. Skąd więc taki amok? Jako trzecią „inwektywę” na żelaznej lewackiej liście umieściłem „prawdziwego Polaka”, i dokładnie o to chodzi. W samym zwrocie nie ma absolutnie nic śmiesznego, pogardliwego czy niestosownego. Na całym świecie mówi się o „prawdziwym Włochu”, „prawdziwym Amerykaninie” i nikt z podobnych określeń nie robi nazizmu. W Polsce zohydzanie Polaka, zwłaszcza prawdziwego, czyli autentycznego, odwołującego się do tradycji i kultury polskiej, to proces permanentny. Nienawiść do Polaka wprowadza w trans obrońców konstytucji i dlatego Andruszkiewicz uzyskał certyfikat jakości, bo kto na Czerskiej jest ścigany, jak Żyd za okupacji, ten musi być przyzwoitym Polakiem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl