Ależ pech Rafała Wolskiego! Kolejny raz jest poważnie kontuzjowany

Rafał Wolski / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Piłkarz Lechii Gdańsk Rafał Wolski podczas dzisiejszej gry wewnętrznej zerwał więzadła krzyżowe przednie - poinformował klub. W przyszłym tygodniu 26-letni pomocnik przejdzie operację.

W tym sezonie Wolski zagrał w dziewięciu meczach ligowych i dwóch w Pucharze Polski, zdobywając w nich dwie bramki.

To nie pierwsza taka kontuzja Wolskiego. W lutym ubiegłego roku również zerwał więzadła i wrócił do gry dopiero jesienią. Utalentowany piłkarz ma ogromnego pecha, gdyż ta kontuzja wiąże się z długą przerwą w grze. Niewykluczone, że w tym sezonie nie zobaczymy już go w grze.

W reprezentacji Polski Wolski wystąpił siedem razy i strzelił jednego gola

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Białystok: upamiętniono rocznicę bitwy z bolszewikami

/ bialystok.pl

  

W Białymstoku upamiętniono 99. rocznicę tzw. bitwy białostockiej z 22 sierpnia 1920 roku - zwycięskiej i uważanej przez historyków za największą w dziejach miasta. Kwiaty w miejscach pamięci składali przedstawiciele władz i mieszkańcy.

Główna uroczystość miała miejsce w południe przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego w centrum Białegostoku. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kombatanci, służby mundurowe.

W tzw. bitwie białostockiej 22 sierpnia 1920 r. starły się oddziały I Pułku Piechoty Legionów ze ściganymi wojskami bolszewickimi, cofającymi się spod Warszawy. Jak opisują historycy, zwycięstwo zostało odniesione przez siły polskie, które w kilkugodzinnych, krwawych walkach ulicznych skutecznie powstrzymywały odwrót na Wschód znacznie liczniejszych wojsk przeciwnika.

W opisach wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920, bitwa białostocka traktowana jest jako jeden z ostatnich akordów polskiej kontrofensywy znad Wieprza. W swoich wspomnieniach Józef Piłsudski bitwę o Białystok określił mianem "zupełnej klęski" 16. armii sowieckiej. Strona polska miała 34 zabitych i ponad 200 rannych, bolszewicy - ponad 800 zabitych i rannych, 8,2 tys. żołnierzy agresora dostało się do niewoli. Wojska polskie zdobyły trzy pociągi, samolot, 22 działa i 147 karabinów maszynowych.

Od czterech lat te wydarzenia popularyzują historyczne rekonstrukcje, organizowane na ulicach Białegostoku i finansowane przez samorząd, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Tegoroczna odbyła się w minioną niedzielę.

"Pamiętamy o tych wydarzeniach bo uważamy, że w ten sposób trzeba budować świadomość społeczeństwa, świadomość narodu, dumę z tego, że jesteśmy białostoczanami, że jesteśmy Polakami. Ale też uważamy, że jest to najlepsza forma patriotyzmu (...) Najważniejsze jest to, żeby społeczeństwo, naród, było świadome swojej przeszłości"

- mówił w czasie uroczystości zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Wyraził nadzieję, że w przyszłym roku w czasie obchodów setnej rocznicy tzw. bitwy białostockiej uda się zwrócić uwagę całej Polski na to, że "także tu, na białostockiej ziemi, o niepodległość musieliśmy w 1920 r. walczyć".

Walki z 22 sierpnia 1920 r. upamiętnione są w kilku miejscach Białegostoku. Jest też pomnik upamiętniający szesnastu mieszkańców, przedstawicieli czterech wyznań, zamordowanych przez bolszewików 20 sierpnia 1920 r., w przededniu wycofania się przez nich z miasta. W centrum Białegostoku jest ulica nosząca imię majora Józefa Marjańskiego, dowódcy batalionu, którego żołnierze 22 sierpnia 1920 r. wzięli na siebie główne walki o miasto. Marjański poległ w tych walkach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl