#10YearsChallenge - o co chodzi w tej akcji?

Tak w ciągu 10 lat zmienił się zawodnik Legii Michał Kucharczyk. Duża zmiana? / fot. Instagram/legiawarszawa

  

Od kilku dni w internecie możemy napotkać posty i zdjęcia oznaczone hasztagiem #10YearsChallenge. Okazuje się, że to kolejna akcja rozpowszechniona przez celebrytów i tzw. influencerów w mediach społecznościowych. Dzięki akcji możemy zobaczyć, jak sławne osoby zmieniły się w ciągu 10 lat. Niektóre z nich rzeczywiście są nie do poznania. Jeszcze inni - jak Anna Lewandowska, postanowili nieco nagiąć zasady zabawy i udostępnić zdjęcie... z dzieciństwa.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#10yearchallenge #challengeaccepted ♥️

Post udostępniony przez Jennifer Lopez (@jlo)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Time sure does fly when you are having fun!! #10YearChallenge

Post udostępniony przez Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A decade and a buzz cut later 💇‍♀️ #10YearChallenge

Post udostępniony przez Kate Hudson (@katehudson)

W zabawie udział wzięli również polscy celebryci: aktorzy, dziennikarze i sportowcy:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kuchy, Kuchy, Kuchy, #KuchyKing 👑 #10yearchallenge #10yearschallenge fot. @mateuszkostrzewacom

Post udostępniony przez Legia Warszawa (@legiawarszawa)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#10yearschallenge

Post udostępniony przez Dorota Szelągowska (@dotindotin)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Instagram

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzień otwarty w MSZ

MSZ / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37535839

  

Z okazji dnia służby zagranicznej w sobotę odbędzie się dzień otwarty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Siedzibę resortu dyplomacji, w której zaplanowano m.in. wystawy tematyczne i atrakcje dla dzieci, będzie można zwiedzać w godzinach 10-19 po wcześniejszej rejestracji.

Udział w dniu otwartym jest bezpłatny, jednak należy zarejestrować się pod adresem: https://dsz.konfeo.com/. Biuro prasowe MSZ zastrzegło, że liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

"16 listopada to dla polskiej dyplomacji dzień szczególny: obchodzimy Dzień Służby Zagranicznej. Tego dnia otwieramy dla wszystkich zainteresowanych drzwi Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas w sobotę i świętowania tego dnia wraz z polską dyplomacją"

- powiedziała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

Dzień służby zagranicznej obchodzony jest od 2009 r. Data ta upamiętnia depeszę, którą 16 listopada 1918 r. marszałek Józef Piłsudski rozesłał do przywódców państw świata, w której informował o powstaniu państwa polskiego.

Rzeczniczka MSZ podkreśliła, że w dzień będzie okazją do przybliżenia historii polskiej służby zagranicznej, działań resortu na rzecz promocji Polski w świecie, a w tym roku tematem przewodnim będzie +2019 - rok ważnych rocznic+".

"16 listopada to dla polskiej dyplomacji dzień szczególny: obchodzimy Dzień Służby Zagranicznej. Tego dnia otwieramy dla wszystkich zainteresowanych drzwi Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas w sobotę i świętowania tego dnia wraz z polską dyplomacją" - powiedziała Suwara.

W sobotę zwiedzający będą mogli w resorcie dyplomacji odwiedzić m.in. pomieszczenia poszczególnych departamentów, gabinet ministra spraw zagranicznych, salę im. Jerzego Giedroycia i centrum prasowe MSZ.

W budynku przy alei Szucha w Warszawie, gdzie mieści się siedziba resortu spraw zagranicznych zostaną zaprezentowane ekspozycje tematyczne dotyczące polskiej polityki zagranicznej, służby zagranicznej oraz dokumenty dyplomatyczne, a dla najmłodszych zaplanowano kącik zabaw, warsztaty oraz liczne atrakcje.

Rzeczniczka MSZ poinformowała, że w tym roku, w związku z polską prezydencją w Procesie Berlińskim, który ma na celu integrację krajów Bałkanów Zachodnich z UE, do udziału w dniu otwartym w resorcie zaproszone zostały także ambasady krajów bałkańskich.

W siedzibie MSZ w sobotę będzie można także zobaczyć na specjalnym pokazie film dokumentalny "Paszporty Paragwaju" w reżyserii Roberta Kaczmarka, prezentujący historię tzw. Grupy Ładosia (Grupy Berneńskiej). Chętni, którzy chcieliby obejrzeć film na specjalnym pokazie, muszą jednak najpierw zarejestrować się pod adresem: https://film-dsz.konfeo.com/.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl