Do Polski powróciła III zmiana PKW Rumunia

Po sześciomiesięcznym dyżurze w ramach wzmocnienia południowej flanki NATO do Polski powróciła III zmiana PKW Rumunia.

mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2740.html

Uroczysty apel to czas podziękowań za dobrze wykonane zadanie oraz wymagającą służbę poza granicami RP. Dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. dr Robert Kosowski serdecznie przywitał swoich podwładnych.

Zmęczeni, strudzeni, ale uśmiechnięci, bo wracacie do ojczystego kraju, do rodzinnych stron, w ramiona swoich bliskich. Po ponad sześciomiesięcznej misji poza granicami Rzeczypospolitej, wracacie z poczuciem wzorowo wykonanego zadania

 - powiedział gen. bryg. dr Kosowski, cytowany przez oficjalny portal wielkopolskiej brygady. 

PKW Rumunia to stałe zadanie realizowane przez Wielkopolską 17-stkę. Do tej pory zadanie wykonały już trzy zmiany PKW, a kolejna już IV zmiana 15 stycznia przyjęła odpowiedzialności na teatrze działań.

III zmiana PKW Rumunia rozpoczęła swój półroczny dyżur w lipcu 2018 roku. W tym czasie zrealizowano liczne szkolenia taktyczne i ogniowe w oparciu o obiekty w Krajowej, jak i na poligonie w Cincu. Kluczowym sprawdzianem dla wielonarodowego pododdziału było listopadowe ćwiczenie Scorpion Fury-18, które potwierdziło wysoki poziom wyszkolenia polskich i rumuńskich żołnierzy. Ponadto w ramach współpracy z lokalną społecznością żołnierze PKW wzięli udział w obchodach świąt narodowych, akcjach honorowego krwiodawstwa, zawodach sportowych oraz spotkaniach z uczniami rumuńskich szkół i uniwersytetów - informuje 17. WBZ.

 Źródło: 17. WBZ

 

#PKW Rumunia #powrót #armia #NATO

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo