To WIDEO podbija sieć. Wyobrażacie sobie takie "porządki" w polskim sejmie?

"Order!" - krzyczy na udostępnionym w sieci nagraniu John Bercow, spiker Izby Gmin. Ekspresyjny styl czuwania nad obradami deputowanych przyniósł brytyjskiemu politykowi sławę w internecie. Wyobrażacie sobie marszałka Kuchcińskiego analogicznej sytuacji? Sami oceńcie!

John "order" Bercow szybko zyskał popularność w internecie
fot. YouTube

John "order" Bercow, jak mówią o nim internauci, jest spikerem brytyjskiej Izby Gmin. Do jego zadań należy m.in. opieka nad obradami. Deputowani mają prawo zabrać głos wyłącznie po udzieleniu go przez spikera. Spiker ma prawo usunąć z sali deputowanego zakłócającego porządek lub ignorującego jego polecenia, jednak zakaz udziału w obradach obowiązuje tylko do końca danego dnia. Dłuższe zawieszenie wymaga zgody Izby. W przypadkach skrajnego nieporządku na sali, spiker może w każdej chwili przerwać posiedzenie. Ma także prawo wprowadzania limitu długości czasu przemówień oraz nakazywania przemawiającemu (w tym członkowi rządu, a nawet premierowi) natychmiastowe zakończenie wypowiedzi.

John Bercow zasłynął jako spiker charakteryzujący się wyjątkowo... ekspresyjnym stylem pracy, czym szybko zdobył popularność w internecie. Na jednym z nagrań słyszymy, jak wielokrotnie i głośno krzyczy "order!" (z ang. "porządek"), Wyobrażacie sobie marszałka Kuchcińskiego w analogicznej sytuacji...?

WIDEO:
 

 

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Wikipedia, Twiiter

#Izba Gmin #spiker #John Bercow

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo