Dziś 6. rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. W Warszawie odbyła się msza święta

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dziś przypada szósta rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej, matki prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i ś.p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W jej intencji odprawiona została dziś msza święta. Uczestniczyli w niej przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

W wieczornej mszy odprawionej w kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie uczestniczyli także m.in.: szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, b. szef MON Antoni Macierewicz, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, prezes TVP Jacek Kurski, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska oraz inni przedstawiciele rządu, posłowie, senatorowie i politycy PiS.

Oprócz modlitwy za Jadwigę Kaczyńską, modlono się także za jej męża Rajmunda Kaczyńskiego, ojca braci Kaczyńskich, za nieżyjącego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a także za ofiary katastrofy smoleńskiej.

Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 r. w Starachowicach. Podczas okupacji niemieckiej uczestniczyła w ruchu oporu na Kielecczyźnie Po wojnie wraz z rodziną zamieszkała w Warszawie. Zmarła 17 stycznia 2013 r. Została pochowana w rodzinnym grobowcu na warszawskich Starych Powązkach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brazylia: 44 tys. żołnierzy walczy z pożarami

/ geralt

  

W Brazylii do walki z pożarami lasów w Amazonii oddelegowano lotnictwo wojskowe i 44 tys. żołnierzy - podaje w sobotę Associated Press. Media informują o kilkuset nowych ogniskach pożaru.

Plany gaszenia pożarów lasów przedstawili w sobotę ministrowie obrony i środowiska Fernando Azevedo e Silva i Ricardo de Aquino Salles.

Dzień wcześniej prezydent Brazylii Jair Bolsonaro podpisał dekret o skierowaniu wojska do walki z pożarami. Zachodnie agencje zauważają, że prezydent podjął zdecydowane działania dopiero pod presją opinii międzynarodowej.

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał w czwartek na Twitterze, że pożary w Amazonii są zagrożeniem dla całego świata oraz że ta sprawa powinna być przedyskutowana na szczycie grupy G7 we francuskim Biarritz.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek na Twitterze, że rozmawiał telefonicznie z brazylijskim przywódcą i zaoferował mu amerykańską pomoc w walce z pożarami lasów w Amazonii.

W sobotę minister obrony oświadczył, że ze strony amerykańskiej nie skierowano konkretnej pomocy do walki z pożarami. Dodał, że po rozmowie telefonicznej przywódców nie podjęto żadnych kolejnych kroków.

Według oficjalnych danych pożary na obszarze Amazonii są w tym roku większe o 83 proc. w porównaniu z takim samym okresem w ub. roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl