Dziś 6. rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. W Warszawie odbyła się msza święta

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dziś przypada szósta rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej, matki prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i ś.p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W jej intencji odprawiona została dziś msza święta. Uczestniczyli w niej przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

W wieczornej mszy odprawionej w kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie uczestniczyli także m.in.: szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, b. szef MON Antoni Macierewicz, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, prezes TVP Jacek Kurski, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska oraz inni przedstawiciele rządu, posłowie, senatorowie i politycy PiS.

Oprócz modlitwy za Jadwigę Kaczyńską, modlono się także za jej męża Rajmunda Kaczyńskiego, ojca braci Kaczyńskich, za nieżyjącego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a także za ofiary katastrofy smoleńskiej.

Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 r. w Starachowicach. Podczas okupacji niemieckiej uczestniczyła w ruchu oporu na Kielecczyźnie Po wojnie wraz z rodziną zamieszkała w Warszawie. Zmarła 17 stycznia 2013 r. Została pochowana w rodzinnym grobowcu na warszawskich Starych Powązkach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Nasza droga nie jest daremna, nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Ojciec święty dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół - podkreślił Franciszek - nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

W homilii w bazylice Świętego Piotra papież przywołał obraz kobiet, które poszły do grobu Jezusa.

Obawiały się, że ich wyprawa będzie bezużyteczna, bo duży kamień tarasował wejście do grobu. Droga tych kobiet jest również naszą drogą

- wyjaśnił Franciszek.

Wydaje się - dodał - że wszystko rozbija się o kamień: piękno stworzenia o dramat grzechu. Wyzwolenie z niewoli o niewierność wobec przymierza. Obietnice proroków o smutną obojętność ludu. Podobnie również w dziejach Kościoła i w historii każdego z nas: zdaje się, że przebyte kroki nigdy nie doprowadzą do celu. Dzisiaj odkrywamy, że nasza droga nie jest daremna, że nie roztrzaskuje się o kamień nagrobny

- wskazał papież.

Ojciec święty mówił, że Bóg usuwa "najtwardsze kamienie, o które rozbijają się nadzieje i oczekiwania: śmierć, grzech, lęk, światowość".

Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają żywy kamień: Jezusa zmartwychwstałego. My, jako Kościół, jesteśmy na Nim zbudowani, i nawet gdy tracimy ducha, kiedy jesteśmy kuszeni, aby osądzać wszystko na podstawie naszych niepowodzeń, On przychodzi, aby uczynić wszystko nowe, obalić nasze rozczarowania

- powiedział Franciszek. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl