To już pewne: Ariel Borysiuk wypożyczony do Wisły

Ariel Borysiuk / Fotomag/Gazeta Polska

  

W sobotę drużyna Wisły Płock wylatuje na Cypr na zgrupowanie. Z zespołem trenować będzie 27-letni defensywny pomocnik, piłkarz Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk, który został wypożyczony do końca sezonu.

„Szukaliśmy piłkarza na tę pozycje, a Ariel, który ma za sobą wiele występów w ekstraklasie i doświadczenie na poziomie międzynarodowym, na pewno zwiększy rywalizację o miejsce w środku pola”

– powiedział dyrektor sportowy Wisły Łukasz Masłowski.

Przed tygodniem z Wisłą pożegnał się środkowy pomocnik Damian Szymański, który odszedł do Achmata Grozny.

„Rozglądaliśmy się za jego następcą, ostatecznie zdecydowaliśmy się wypożyczyć do końca sezonu Ariela Borysiuka, zawodnika którego nie trzeba bliżej przedstawiać. Ma bardzo duże doświadczenie, jest utalentowany i na pewno zwiększy rywalizację w środku pola. Jestem pewien, że to właściwy ruch, a Ariel szybko wkomponuje się w naszą drużynę”

– dodał dyrektor Masłowski.

Borysiuk jest zawodnikiem Lechii Gdańsk od początku 2018 roku, wcześniej reprezentował barwy klubu w latach 2014-2015 i wiosną 2017. W sumie w Lechii rozegrał dotychczas 88 meczów i zdobył trzy bramki.

W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 wystąpił w pięciu meczach ekstraklasy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Handlował zagrożonymi wyginięciem gadami. ZDJĘCIA

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Kryminalni z Wydziału do zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wpadli na trop 40-letniego mieszkańca Katowic, który zajmował się hodowlą oraz handlem zagrożonymi wyginięciem gadami. Według ustaleń śledczych, mężczyzna sprowadzał z zagranicy zabronione prawnie gatunki dzikich zwierząt, a następnie oferował je do sprzedaży na portalach internetowych oraz podczas tematycznych pokazów. Ceny zwierząt oscylowały od 150 do 300 zł.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w połowie kwietnia br. zamierza uczestniczyć w targach terrarystycznych, odbywających się w Nowej Hucie. Tego dnia policjanci od samego rana bacznie obserwowali miejsce, w którym gromadzili się koneserzy egzotycznych zwierząt. Gdy na wystawie pojawił się 40-letni mężczyzna wraz ze swoimi nielegalnymi okazami, policjanci zatrzymali go. Natomiast gady, które chciał sprzedać zostały w obecności biegłego zarekwirowane. Wśród zabezpieczonych zwierząt były: kameleon jemeński, legwan oraz zielony pyton birmański. Natomiast w chorzowskim mieszkaniu zatrzymanego - podczas przeszukania dokonanego wspólnie z miejscowymi policjantami - kryminalni znaleźli jeszcze węże boa, żabki dendrobates, a także żółwie stepowe, które również miały trafić na rynek.

Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o ochronie przyrody, tj. art. 128 ust. 2 pkt. d - za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Przepis ten mówi o naruszeniu prawa Unii Europejskiej w zakresie  obrotu chronionymi  gatunkami dziko żyjących zwierząt i roślin poprzez oferowanie zbycia lub nabycia, przewożenie w celu zbycia, nabywanie, wystawianie publicznie w celach zarobkowych okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl