Eksplodował samochód - pułapka. WIDEO i zdjęcia z miejsca tragedii

Miejsce eksplozji / twitter.com/screenshot

  

Do ośmiu wzrosła liczba zabitych w eksplozji, do której doszło dzisiaj na terenie akademii policyjnej w stolicy Kolumbii, Bogocie - informują władze tego kraju. Wybuchła bomba umieszczona w samochodzie pozostawionym na terenie akademii.

Akademia policyjna im. gen. Santandera (Escuela de Cadetes de Policía General Santander), na terenie której doszło do wybuchu, znajduje się w południowej części Bogoty i jest największą szkołą policyjną w Kolumbii.

Władze na razie nie informują, czy zabici i ranni to policjanci bądź kadeci, czy też cywile. Cytowani przez agencje świadkowie mówią o karetkach pogotowia i helikopterach zmierzających w kierunku akademii.

Z powodu eksplozji prezydent Kolumbii Ivan Duque przerwał wizytę w zachodniej części kraju i postanowił natychmiast wrócić do stolicy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Fałszywe alarmy bombowe w przedszkolach

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Kilkadziesiąt przedszkoli w Poznaniu i Warszawie sprawdzają w czwartek od rana policjanci w związku z powiadomieniami o bombie. Funkcjonariusze kończą działania sprawdzające; alarmy były fałszywe.

Z wyliczeń poznańskiego magistratu wynika, że powiadomienia trafiły do około 40 przedszkoli. Trwa namierzanie sprawcy alarmów.

Jak poinformował dziś podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji, każde przedszkole jest sprawdzane przez funkcjonariuszy. Podał, że działania dobiegają końca – nigdzie nie stwierdzono zagrożenia.

Informacje o alarmach bombowych otrzymało także kilkadziesiąt przedszkoli w Warszawie. Jak powiedział asp. sztab. Mariusz Mrozek z KSP "do niektórych placówek przedszkolnych w Warszawie przesłane zostały mailem informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego".

Mariusz Ciarka, rzecznik KGP, powiedział, że ze względu na dobro prowadzonych czynności policja nie ujawnia szczegółów.

"Oceniamy je jako wiadomości o bardzo niskim stopniu wiarygodności. Policjanci nawiązują bezpośredni kontakt z dyrekcją tych placówek. Równolegle prowadzone są czynności mające na celu ustalenie autora tych e-maili"

- powiedział rzecznik i przypomniał, "że osobie, która wywołuje celowo taki alarm, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi do 8 lat pozbawienia wolności".

"Może ona także zostać sądownie zobowiązana do pokrycia strat finansowych związanych z tymi zdarzeniami, poniesionych zarówno przez instytucje wychowawczo-oświatowe, jak i służby ratunkowe zaangażowane w działania" - dodał.

W czasie działań policjantów w poszczególnych placówkach dzieci i personel przebywają poza obiektem. Policja zapowiada szybkie namierzenie osoby, która rozesłała informację o bombie do przedszkoli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl