Wręczono Laury Umiejętności i Kompetencji

/ http://oig.opole.pl

  

Kilkadziesiąt Laurów Umiejętności i Kompetencji wręczono wyróżniającym się przedsiębiorcom, urzędnikom i społecznikom podczas organizowanej przez Opolską Izbę Gospodarczą uroczystej gali. Nagrodę specjalną przyznano kardiochirurgowi prof. Marianowi Zembali.

Od kilkunastu lat opolski samorząd gospodarczy organizuje raz w roku uroczyste gale, podczas których wręczane są nagrody dla wyróżniających się przedsiębiorców, samorządowców, społeczników i organizacji. Nagrody przyznaje kapituła, w skład której wchodzą m.in. osoby wyróżnione laurami kompetencji w poprzednich latach. Laury Umiejętności i Kompetencji nadaje się w kilkunastu kategoriach i czterech stopniach: kryształowym, platynowym, złotym i srebrnym.

Regionalna Kapituła Laurów w Katowicach przyznała w roku 2018 pięć platynowych i jeden kryształowy Laur, które przyznawane są ludziom o wybitnych osobowościach i niekwestionowanym autorytecie.

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji przyznano Robertowi Zasinie, prezesowi Tauron Dystrybucja S.A. Jednym z wyróżnionych platynowym Laurem jest prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, u którego doceniono m.in. za prowadzenie polityki zrównoważonego rozwoju miasta oraz wspieranie budowy wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim.

Trzynaście złotych Laurów trafiło do wybijających się przedstawicieli świata nauki, medycyny, gospodarki i administracji państwowej. Wśród nagrodzonych jest m.in. ks. dr Waldemar Klinger - dyrektor wydawnictwa i drukarni Św. Krzyża w Opolu, proboszcz parafii katedralnej, burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, dyrektorzy urzędu wojewódzkiego w Opolu - Mieczysław Wojtaszek i Bożena Kalecińska oraz załoga firmy Elemont z Opola.

Podczas gali srebrnymi Laurami wyróżniono kilkudziesięciu społeczników, przedsiębiorców, samorządowców i instytucji w dziesięciu kategoriach. Nagrodę specjalną - "Opolskiego Orła Księcia Jana Dobrego" przyznano profesorowi nauk medycznych, kardiochirurgowi Marianowi Zembali.

Idea nadawania Laurów Umięjętności i Kompetencji szczególnie zasłużonym i wyróżniającym się ludziom, firmom, organizacjom i instytucjom pojawiła się w 1992 r. w środowisku Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Od 2000 r. opolska kapituła nadaje srebrne Laury lokalnym zasłużonym. Laury złote, platynowe i kryształowe nadaje Regionalna Kapituła w Katowicach na wniosek Kapituły w Opolu. W 2014 r. Opolska Izba Gospodarcza ustanowiła własną nagrodę specjalną - "Opolskiego Orła Księcia Jana Dobrego". Pierwsza nagroda specjalna została przyznana Europejskiej Komisarz Elżbiecie Bieńkowskiej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Irański minister zaprzeczył, jakoby jego kraj planował nowy Holokaust. I straszy... wojną

Zdjęcie ilustracyjne/Mohammad Dżawad Zarif / flickr.com/Max Talbot-Minkin/CC BY-SA 2.0

  

Szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif powiedział dzisiaj, że ryzyko wojny z Izraelem jest duże. Przemawiając na 55. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC), minister jednocześnie odpierał zarzut, jakoby jego kraj planował nowy Holokaust. "Oczywiście niektórzy ludzie chcą wojny" - powiedział Zarif. Jak dodał, chodzi o Izrael.

"Ryzyko jest duże i będzie jeszcze większe, jeśli będziecie ignorować ciężkie naruszenia prawa międzynarodowego"

- podkreślił szef irańskiej dyplomacji, zwracając się do uczestników konferencji i wskazując na Izrael i USA.

Odnosząc się do żądań Stanów Zjednoczonych, by kraje Unii Europejskie wystąpiły z porozumienia nuklearnego z Teheranem, irański minister stwierdził, że "oczekuje się złamania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ". Ocenił, że realizacja tego porozumienia "jest w interesie Europejczyków.

Zarif zaprzeczył jednocześnie, jakoby jego kraj planował nowy Holokaust. Zareagował w ten sposób na sobotnie przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Monachium, który ostrzegał przed atakiem Iranu na Izrael.

W niedzielę kończy się 55. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. To największe na świecie spotkanie ekspertów ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. W obradach bierze udział 35 szefów państw i rządów, a także ok. 80 ministrów spraw zagranicznych i obrony. Polskę reprezentują szef MSZ Jacek Czaputowicz i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl