Mimo, iż do tego kilkutygodniowego wyzwania jest jeszcze sporo czasu, to już dziś żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej zwracają uwagę na ważność przedsięwzięcia. Począwszy od poniedziałku, 14 stycznia przez dwa kolejne dni delegacja oficerów dowództwa 11.LDKPanc, której przewodniczył zastępca dowódcy dywizji – szef sztabu dywizji, generał brygady dr Dariusz Parylak wzięła udział w rekonesansie w amerykańskiej bazie w Hohenfels, w południowo – wschodnich Niemczech — czytamy na oficjalnym portalu Czarnej Dywizji. 

To właśnie w tym miejscu mieści się jeden z największych obiektów poligonowych, Joint Multinational Readiness Center (JMRC), wykorzystywanych przez wojska amerykańskie. Tu również już wkrótce odbędzie się taktyczny sprawdzian dla żołnierzy spod znaku husarskiego skrzydła w dowodzeniu oddziałami wielonarodowymi, między innymi amerykańskimi i duńskimi — podaje 11. LDKPanc.

Przeprowadzający rekonesans przyszłych działań oficerowie Czarnej Dywizji zapoznali się z obiektami poligonowymi oraz infrastrukturą szkoleniową JMRC. Była to także doskonała okazja do nawiązania szerszej współpracy z przedstawicielami amerykańskiego centrum szkolenia w Hohenfels. W lipcowo-sierpniowym sprawdzianie taktycznego zrozumienia współczesnego pola walki wezmą udział reprezentanci 24 państw członkowskich NATO oraz państw partnerskich.

Jednym z uczestników tego szkoleniowego wyzwania, reprezentując jednocześnie Polskę, będą oficerowie 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, którzy już za miesiąc wezmą udział w głównej konferencji planistycznej do ćwiczenia Combined Resolve XII — czytamy.