Najlepsza decyzja

  

Jak zadeklarował prezes Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska, które zgodnie z Kodeksem wyborczym muszą się odbyć ze względu na tragiczną śmierć dotychczasowego prezydenta, Pawła Adamowicza.

Jak zachowają się inne partie – tego na razie nie wiadomo, ale w obliczu tragedii, która wydarzyła się w minioną niedzielę, najlepszym wyjściem byłoby poparcie jednego kandydata. Dziś politycy w większości mówią o potrzebie spokoju, niepogłębiania podziałów, tonowania emocji. To, jak się zachowają w przedterminowych wyborach uzupełniających, pokaże, czy są to jedynie frazesy i puste, doraźne deklaracje, czy rzeczywiście jest to realny kierunek działania. Nie wiem, czy kiedykolwiek się dowiemy, co kierowało sprawcą tej koszmarnej zbrodni. Niestety, już dziś widać kolejkę chętnych do ferowania wyroków, kto jest za nią odpowiedzialny. A to przecież nic innego jak właśnie podsycanie nienawiści, z którą wszyscy tak bardzo chcą walczyć. Myślę, że właśnie ta narracja zawładnęłaby kampanią wyborczą w wyborach uzupełniających, a do tego nie można dopuścić – ani w tej, ani w żadnej następnej kampanii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl