Wysłuchanie tylko dla zwolenników aborcji

Feministki nie chcą wpuścić obrońców życia do Sejmu na wysłuchanie obywatelskie w sprawie „świadomego rodzicielstwa”, twierdząc, że „jest to

Feministki nie chcą wpuścić obrońców życia do Sejmu na wysłuchanie obywatelskie w sprawie „świadomego rodzicielstwa”, twierdząc, że jest to spotkanie zamknięte.

Dziś o godz. 11:30 przed gmachem Sejmu odbędzie się pikieta przeciwko cenzurze i promowaniu zabijania nienarodzonych dzieci.

Organizatorzy pikiety, Fundacja Pro – Prawo do życia na swojej stronie internetowej relacjonują próby wzięcia udziału w wysłuchaniu obywatelskim w Sejmie na temat „świadomego rodzicielstwa”. W wysłuchaniu obywatelskim mają wziąć udział „eksperci”, a po ich wystąpieniach zaplanowano „dyskusję”. Okazuje się jednak, że gdy swój udział w wysłuchaniu obywatelskim chcieli zgłosić przedstawiciele obrońców życia, zostali poinformowani, że „to jest spotkanie zamknięte i nie ma tam miejsca na żadną dyskusję”. Zupełnie co innego wynika z zaproszenia zamieszczonego na stronie internetowej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny:

(print screen www.federa.org.pl)

(print screen www.federa.org.pl)

- Mamy sporo do powiedzenia na ten temat, więc zgłaszam naszą kandydaturę. Odpowiedzi zero, więc dziś rano dzwonię do feministek. Grzecznie przedstawiam sprawę, po czym „Martyna” mówi, by chwilę poczekać. Czekam minutę, dwie, trzy cztery. Po chwili słyszę rozmowę w tle „Co mam powiedzieć, ale co mam powiedzieć?”. „Powiedz, że sala jest pełna” – słyszę skrzeczący głos. Cisza. „No powiedz, że sala pełna!” – głos nie dość że skrzeczący, to jeszcze zirytowany. Kolejna pauza. „Nie czuję się komfortowo odpowiadając na to pytanie.” – tu znów Martyna. Teraz w słuchawce słyszę skrzeczący głos, tym razem skierowany do mnie: „Słucham?”. Przedstawiam sprawę od początku. „Pani z jakiej organizacji?” – pada drugie pytanie. „Fundacja Pro” – odpowiadam. Następnie zostaję poinformowana o tym, że jest to spotkanie zamknięte i nie ma tam miejsca na żadną dyskusję. „Przecież to jest wysłuchanie obywatelskie. My mielibyśmy dużo do powiedzenia w tym temacie.” – odpowiadam. „Ja dobrze wiem, co państwo macie do powiedzenia. My zaprosiłyśmy sobie swoich ekspertów, jak państwo chcecie, to zróbcie sobie swoją konferencję i zaproście swoich ekspertów. Poza tym sala jest pełna i dostaliśmy mniejszą salę. Możecie oglądać on-line. Jak wy zrobicie konferencję, to też będziemy oglądać on-line” - relacjonuje Aleksandra Michalczyk z Fundacji Pro.

 

 Źródło:

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo