Ukraińska Metallica zagra w Polsce

Grupie towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna „Orion” / fot. www.instagram.com/screaminc/

  

29 stycznia w szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza rozpocznie się tegoroczna trasa zespołu Scream Inc. z Ukrainy, który pod szyldem „Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” zagra największe klasyki mistrzów thrashu.

Scream Inc. istnieją od 2008 r. i osiągnęli wielki sukces, stając się oficjalnie namaszczonym przez Metallicę tzw. tribute bandem. Naśladują swoich mistrzów bez zarzutu, co niejednokrotnie udowadniali, również w Polsce. Kanał zespołu na portalu YouTube jest dobrze oceniany i chętnie oglądany na całym świecie głównie ze względu na wysoką jakość produkcji.

Tym razem na koncertach usłyszymy największe przeboje zespołu Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych na słynnej płycie „Metallica S&M”. Grupie towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna „Orion”. To blisko dwie godziny klasyki rocka w niezwykłym wydaniu. Koncerty odbędą się: w styczniu w Szczecinie i w Warszawie, w lutym we Wrocławiu, w Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie, w marcu w Lublinie, Zabrzu i Krakowie oraz 13 kwietnia w Kielcach. Pierwsze koncerty zostały już wyprzedane, więc warto się pospieszyć z zakupem biletu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Warsaw, it was hot! Thank you so much, see you next time!

Post udostępniony przez Metallica tribute band (@screaminc)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Angela Merkel niemile widziana nawet we własnej partii. Nie chcą jej wsparcia w kampanii wyborczej

Angela Merkel / bilderseo.com

  

Politycy CDU z byłej NRD nie chcą wsparcia Angeli Merkel w kampanii wyborczej przed wyborami landowymi. Chadecy ze wschodu obawiają się, że wystąpienia kanclerz mogłyby zmobilizować politycznych przeciwników.

"Wystąpienia Merkel podczas kampanii nie pomogą nam w Saksonii"

- powiedział przewodniczący parlamentu kraju związkowego (landtagu) w Dreźnie Matthias Roessler (CDU), cytowany dziś przez bawarski portal merkur.de. Z kolei wiceszef chadeckiej frakcji w parlamencie krajowym Turyngii Michael Heym uznał, że zaangażowanie się Merkel w kampanię "nie stanowiłoby wartości dodanej".

Angela Merkel nie jest już co prawda przewodniczącą CDU, ale dorastała w NRD i wciąż jest najpopularniejszą niemiecką polityk. Wschód Niemiec to jednak także bastion narodowo-konserwatywnej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), której program jest w ostrej kontrze wobec polityki kanclerz - głównie migracyjnej. Istnieją obawy, że partia wykorzystałaby obecność Merkel na wiecach, by zorganizować kontrmanifestacje.

"Wydarzeń na świeżym powietrzu (z udziałem Merkel - red.) na pewno nie będzie"

- zdradził szef struktur partyjnych CDU w Turyngii Mike Mohring. "Wszystko będzie się odbywać w zamkniętych pomieszczeniach" - dodał.

Jesienią mieszkańcy Saksonii, Brandenburgii i Turyngii będą wybierać deputowanych do parlamentów krajowych. Wyniki wyborów będą miały wpływ na politykę na szczeblu federalnym. Mogą nawet doprowadzić do rozwiązania wielkiej koalicji w Berlinie, jeśli np. SPD uzyska niezadowalający wynik i uzna, że dalsze współrządzenie jest dla niej politycznie zgubne. We wszystkich trzech landach AfD będzie walczyła o pozycję drugiej najsilniejszej partii.

W skład koalicji na szczeblu federalnym wchodzi blok partii chadeckich - CDU i CSU - oraz socjaldemokratyczna SPD.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl