Zrób sobie selfie... w muzeum!

Do akcji Museum Selfie Day z roku na rok dołącza coraz więcej placówek / fot. twitter.com/MuseumSelfieDay

  

Wystarczy telefon, dobry pomysł i muzealna ekspozycja, żeby nie tylko zrobić sobie zdjęcie, ale też poznać dzieła sztuki z wybranej wystawy. Dziś wiele muzealnych placówek w Polsce i na świecie zaprasza do swoich wnętrz na Museum Selfie Day. Do robienia zdjęć selfie i innych pamiątkowych fotografii z eksponatami zachęca zwiedzających m.in. Muzeum Miasta Łodzi. W ramach akcji "Museum Selfie Week" placówka przygotowała specjalne punkty do wykonania zabawnej fotografii oraz nagrody dla autorów najlepszych ujęć.

Zachęcamy do kreatywności. W naszym muzeum goście znajdą wiele ciekawych obiektów, które warto sfotografować, nie tylko w punktach, które przygotowaliśmy. Osoby, które wykażą się największą pomysłowością i podzielą się efektami na naszym Facebooku, zostaną nagrodzone. Warto więc wziąć udział w zabawie i stworzyć niepowtarzalną pamiątkę z wizyty w Pałacu Izraela Poznańskiego

– zachęca Paulina Długosz z Działu Edukacji MMŁ.

Jak tłumaczą w łódzkiej placówce, pomysł na tydzień poświęcony fotografowaniu w muzeum to odpowiedź na często niejasne zasady dotyczące robienia zdjęć ekspozycjom lub - jak w niektórych muzeach - całkowity zakaz wykonywania fotografii. W ramach trwającego do piątku "Museum Selfie Week" MMŁ na swoich profilach w mediach społecznościowych będzie się dzieliło ciekawostkami na temat wykonywania i udostępniania zdjęć w muzeach. Wyznaczone przez pracowników punkty pozwalają zaś na najciekawsze wykorzystanie eksponatów i otaczającej je przestrzeni do wykonania zabawnej fotografii w typie selfie.

NIE PRZEGAP: Więcej na ten temat przeczytasz w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

Organizując "Museum Selfie Week" MMŁ włącza się w międzynarodową akcję – "Museum Selfie Day". Ideę robienia zdjęć w muzeach i oznaczania ich hasztagiem #MuseumSelfie rozpoczęła Mar Dixon, specjalistka od mediów społecznościowych, autorka popularnych akcji związanych z promocją kultury w takich mediach. "Museum Selfie Day" zwykle jest organizowany w styczniu. W tym dniu muzea, które nie pozwalają gościom na fotografowanie ekspozycji, zmieniają zasady. Zwiedzający korzystają wtedy z możliwości zrobienia sobie zdjęć i publikują je w mediach społecznościowych oznaczone hasztagiem #MuseumSelfie. Wydarzenie ma na celu promowanie kultury i pokazanie, że wizyta w muzeum, poza walorami edukacyjnymi, może być również dobrą zabawą.

Łódzka placówka chce połączyć ideę "Museum Selfie Day" z pomysłem designerki Olivii Muus, znanej z serii zdjęć muzealnych eksponatów, skadrowanych w taki sposób, jakby rzeźby i postacie z obrazów wykonały je samodzielnie, a także autoportretów zwiedzających z eksponatami prezentowanymi przez galerie i muzea.

Chcemy, aby nasi goście bawili się tą konwencją

– dodała Długosz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...


Pierwsza ofiara COVID19 na Podlasiu

zdjęcie ilustracyjne / TPHeinz CC0

  

W szpitalu w Łomży zmarł 82-letni białostoczanin - pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Podlaskiem - podał dziś po południu Podlaski Urząd Wojewódzki. Potwierdzono jednocześnie 9 nowych przypadków COVID-19 w regionie.

Dotychczas w Podlaskiem chorych z powodu koronawirusa jest 91 osób - podano w komunikacie wojewody podlaskiego i wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku przekazała, że to 82-letni mieszkaniec Białegostoku, który był hospitalizowany w szpitalu w Łomży. Podano, że zmarł z powodu zachorowania na COVID-19, ale miał choroby współistniejące. „Osoby z rodziny są objęte nadzorem sanitarnym” - dodano w osobnym komunikacie sanepidu.

Prawie wszyscy spośród dziewięciu nowych pacjentów w regionie, u których potwierdzono koronawirusa, przebywają w izolacji domowej.

To pacjenci w większości z powiatu bielskiego (4 osoby: starsi mężczyzna i kobieta oraz młoda kobieta i kobieta w sile wieku), ale też z sokólskiego (dwóch mężczyzn w sile wieku), hajnowskiego (kobieta w sile wieku), monieckiego (młoda kobieta) oraz starsza kobieta z Białegostoku. Tylko jedna z tych osób - starsza kobieta - przebywa w szpitalu w Bielsku Podlaskim.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę, że w szpitalach w regionie z podejrzeniem koronawirusa przebywają 33 osoby, 5 tys. 421 jest w kwarantannie, 237 pod nadzorem epidemiologicznym. Urząd podał także, że w poniedziałek do szpitali w województwie ma trafić kolejna partia środków ochrony osobistej, które dotarły do urzędu wojewódzkiego z Agencji Rezerw Materiałowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts